• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nowe akwarium po latach

A to nie to samo co beton komórkowy? Dla mnie beton komórkowy = suporeks , ale nie znam się, więc może palnąłem głupotę. Z góry przepraszam. Dostępu do Ytonga niestety nie mam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Nie traktuj tego jako reklamy 
https://allegro.pl/listing?string=blocze...m-1-5-0725

Ja myślałem o czymś takim
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Różnica jest przede wszystkim w wadze i wymiarach. Bloczki fundamentowe ważą 25kg i mają 38 cm długości a bloczki z betonu komórkowego ważą 8,5kg przy długości 60 cm. 4x cięższa szafka by wyszła (tak lekko licząc prawie 200 kg sama szafka). Mieszkam na 3 piętrze w bloku, więc nie chcę ryzykować z takim ciężarem.
Bloczki tego typu co ja wskazuję były już używane przez ludzi z tego forun:

https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=3872
https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=2414
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ghost pisze:  „Najpierw wpuszczę neony a dopiero później małe skalary. Dodatkowo czytałem, że skalarom agresor włącza się jeśli nagle zgaśnie światło …”

Cichy24, Ty opisujesz przypadek w którym nagła zmiana natężenia oświetlenia wywołuje określoną reakcję skalarów. A ja piszę, że to nie jest regułą i tak wcale nie musi być. Tak, że nasz kolega Ghost nie musi się martwić przy zakładaniu swojego akwarium gaszeniem światła. Powinien się martwić tylko wtedy gdyby chciał połączyć duże skalary z odpowiednio małymi neonami tak jak zrobiłeś to Ty.   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Noeny wpuszczałem wyrośnięte. I ma to znaczenie. Oprócz neonów są też bystrzyki, ale one po  wyłączeniu światła nie panikowały więc miały spokój. i nie chodzi o skalary a bardziej o inne ryby z gaszeniem światła. Skalar to urodzony drapieżnik i skorzysta z każdej okazji. Po za tym mogę śmiało powiedzieć, że świetnie poluje w ciemności.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(26-07-2018, 20:22 PM)Ghost napisał(a): Filtr RO dotarł. Zastanawiam się nad mieszaniem wody RO pół na pół z odrzutem do krewetkarium. Do BW będę lał czystą RO.
Gałęzie wierzby jadą - niestety niektóre są praktycznie żywe - będę musiał potraktować je pistoletem do osuszania ścian. Mam nadzieję, że tak gorące powietrze je osuszy. Jak nie, będę musiał kupić jakieś korzerzenie a gałęzie będę dokładał później.
Mam problem z piaskiem - u mnie w marketach tylko Sobex albo Kreisel Sad
Daj gałęzie / korzenie z drzew owocowych naszych - najlepsze wg mnie z wiśni, nie gniją i są przysmakiem dla glonków. Z wierzby/ świeże - mogą być problemem.
Wybierz Kreisel.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Skąd ja te gałęzie wezmę? Wink niestety teściowie już nie mają jabłonek na działce. Wink

Kreisel nie zatwardza wody? Wydawało mi się, że gdzieś takie opinie widziałem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Odzywam się, żeby nie było, że pomysł upadł. Ytong już w domu. OSB też. Jak się uda, to w przyszłym tygodniu będę murował szafkę. W poniedziałek mam mieć kontakt z architektem, żeby upewnić się, że akwarium nie wpadnie do sąsiadów Wink
Kolejny raz zmieniłem lekko wymiary - dodałem 10cm głębokości, więc szykuje się akwarium 300l 120x50x50

Problem mam z piaskiem - nie mogę znaleźć i z dobrym szklarzem w Lublinie. Gość od którego brałem zbiorniki 10 lat temu, podobno teraz nie jest już tak dokładny.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
No i mam problem Sad
Rozmawiałem z architektem i stwierdził, że nie mogę postawić nic cięższego niż 250 kg
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
To jedynie klasyczna dwusetka zmieści się na styk z ciężarem: 100x40x50h. Wtedy najlepiej 1+1/2/3 skalarków.
A piasek po budowlanych szukaj z atestem do piaskownic, jeżeli nie ma Kreisel, Sobex. Ja korzystam również z marki Huzar, jest drobniejszy, żółty, fajnie się spisuje, nie zatwardza.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości