• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nowe akwarium po latach

#91
Filtr RO dotarł. Zastanawiam się nad mieszaniem wody RO pół na pół z odrzutem do krewetkarium. Do BW będę lał czystą RO.
Gałęzie wierzby jadą - niestety niektóre są praktycznie żywe - będę musiał potraktować je pistoletem do osuszania ścian. Mam nadzieję, że tak gorące powietrze je osuszy. Jak nie, będę musiał kupić jakieś korzerzenie a gałęzie będę dokładał później.
Mam problem z piaskiem - u mnie w marketach tylko Sobex albo Kreisel Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#92
Wszystko zmierza w dobrym kierunku. W tym tygodniu zamontuję RO,. Czekam na ostateczną wycenę szafki (firma zastanawia się czy 18mm starczy) i zamawiam akwarium.
Znalazłem w Lublinie dystrybutora piasku - mają piasek rzeczny - spróbuję wziąć próbkę i zbadać parametry.

Poważniej zastanawiam się nad obsadą. Czy poniższa będzie ok, czy to już zupa rybna?

1+1x skalar (najpierw 6 aż dobierze się parą)
30-35x neon czerwony
1+3 (4) ap. Agassizii
7 otocinclus affinis
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#93
Skalary jak dorosną to neonów będzie coraz mniej  - jaki to będzie litraż?
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#94
Dlatego neon czerwony. Najpierw wpuszczę neony a dopiero później małe skalary. Dodatkowo czytałem, że skalarom agresor włącza się jeśli nagle zgaśnie światło - ten problem rozwiążę sterownikiem do ledów.
Akwarium typowe 240l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#95
Naturalną reakcją skalara na nagłe zmiany natężenia oświetlenia jest mniejszy lub większy przestrach, czasami panika. Dopiero po pewnym czasie przyzwyczajają się do takiej sytuacji i przyjmują to ze spokojem, ba nawet wyraźnie zmniejszają swoja aktywność ruchową. I takie reakcje są naturalne.

Natomiast akwarysta może skalary nauczyć (świadomie lub nie), że zgaszenie światła to sygnał do jedzenia a same ofiary (neony) mogą tą reakcję wzmocnić przez okazanie strachu. Tak samo skalary uczą się gdy wykonujemy rutynowe czynności przed podaniem pokarmu, dla nich to jest sygnał do jedzenia.
 
Jak będzie u Ciebie - zależy jak je nauczysz. Bezradny
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#96
To niema nic wspólnego z nauczeniem. To jest instynkt. Ucieka tylko jedzenie. Przetestowałem u siebie. Para skalarów + neony czerwone ok. Ale musi być płynne gaszenie światła. Inaczej będzie masakra. I wystarczy 3-4 noce żeby zlikwidować takie stadko neonów.

co do tej obudowy. Sorry ale jestem ostatnio zabiegany strasznie. Ramka z dwoma poprzeczkami na 4 nóżkach oparta na rogach akwarium. całość obudowana płytą ze spienionego PCV.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#97
Dzięki. Dostałem dzisiaj ostateczną wycenę szafki - 700 zł. No i zastanawiam się, czy brać, czy może zrobić sobie samodzielnie z betonu komórkowego postawionego na OSB (żeby nie demontować paneli podłogowych). Plus taki, że tak samo jak ściałki działowe byłoby kotwiczenie do ściany między mieszkaniami.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#98
Droga ta szafka. Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#99
Takie ceny u nas Sad Dlatego cały czas przeglądam forum i internety i szukam alternatyw. Bloczki z suporeksu wydają mi się najlepsze na ten moment.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Bloczki betonowe nie będą lepsze ? 
I cenowo lepsze .

Bloczki betonowe nie będą lepsze ? 
I cenowo lepsze .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości