• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nowe akwarium po latach

Czekajcie, bo to idzie w złą stronę. Na razie szukam jak zrobić afrykę zachodnią w 80x30x30 Smile

140x60x60 to pieśń przyszłości i raczej nastawiam się "tradycyjne BW SA". Na razie będę ściągał w nowe miejsce moje 120x50x50, chociaż nie mam pojęcia jak to draństwo zabezpieczyć żeby firma przeprkwadzkowa nie uszkodziła.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Jak byś miał skąd wytrzasnąć samca to mam dwie wolne samice A. thomasi f1. Smile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(20-12-2022, 21:15 PM)Ghost napisał(a): Czekajcie, bo to idzie w złą stronę. Na razie szukam jak zrobić afrykę zachodnią w 80x30x30 Smile

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

To zaraz przejdziemy do tego 80x30x30 ale zostańmy jeszcze w tym temacie bo zrobiło się ciekawie.

@Papja napisał
Cytat: Roloffi są bardzo fajnym gatunkiem, ale raczej dla osoby która ma fishroom a nie dwa-trzy ozdobne akwaria

Ja mam 2-3 ozdobne akwaria. I roloffi są dla mnie super. I to chyba nie dlatego że jestem jakiś porypany tylko że to chyba tak nie działa że płochliwsze i bardziej skryte gatunki bierze się dopiero wtedy jak ma się kilka innych zbiorników zapełnionych wszędobylskimi śmialymi pielęgnicami.

@Papja napisał: .
Cytat:Do ozdobnego 140x60x60cm bym wpuścił z 15 P. pulcher coby rozłożyć agresję

Ale że 15 docelowo?
wujek Macioch- wujek wszystkich polskich czerwieniaków
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Nie no, jak ktoś lubi oglądać pielęgnice, które ma w akwarium, to roloffi są ostatnimi barwniakami które bym polecił. Mimo, że bardzo lubię ten gatunek i jest on bardzo ładnie ubarwiony, to niestety jest jednym z najbardziej skrytych gatunków pielęgnic które mam/miałem.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Oczywiście, że to tak działa że do ozdobnego zbiornika nie bierze się ryb które są płochliwe i których często nie będzie widać- nawet jak osoba która zakłada akwarium lubi poczekać aż łaskawie wypłynie płochliwy gatunek to reszta rodziny będzie mu narzekać nad uchem że akwarium jest puste Wink. Pochwal się Macioch ile chętnych z 2-3 ozdobnymi akwariami pisało żeby zapytać się o nadwyżkę roloffi  [Obrazek: rotfl.gif] .

No i oczywiście, że 15 sztuk docelowo- chyba, że ktoś woli wpuścić 3 pary a potem łowić trupy gdy trafi nam się agresywny, dominujący samiec Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Wracam do 80x30x30 - pulchery? Ile? Jaki wystrój? Z roślin coś poza wszelkiej masy anubiasami?

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ja bym celował w parkę, jak się dobierze.
Może nurzaniec i Bolbitis?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Dla mnie jak pulchery to tylko para. Do tego dałbym jakieś najmniej wchodzące im w drogę ryby czyli jakieś karpieńce
wujek Macioch- wujek wszystkich polskich czerwieniaków
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości