• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: filtracja do 720 l

#1
Cześć Smile
W niedalekiej przyszłości będę przesiadał się z 450 na 720 l ( 200/60/60).
Obsada która na chwilę obecną dorasta u mnie w 450 l to
8 szt red head tapajos
8 szt g. neambi
8 szt g.stergiosi
15 szt ornatus
7 szt skalar
10 kirysek panda
5 szt zbrojnik niebieski
zastosowanie sumpa niestety odpada więc zastanawiałem się nad zastosowaniem filtra hamburskiego.
Czy takowy filtr w połączeniu z kubełkiem hw 302 i wewnętrzną pompą ogarnie temat ?? wiem że pare osób na forum z powodzeniem korzysta z takich filtrów i sobie je chwali ale z tego co wyczytałem to były mniejsze baniaczki Smile . czy ewentualnie szukać innych rozwiązań ??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Przy tylu rybach, jak dorosną, śmiem wątpić. Chyba, że regularne ganianie z wiaderkami.
Miałem 350L jak byłem młody to nie problem był, po przesiadce, właśnie na 720L, nie wyobrażam sobie ganianie z wiaderkami. Mam podłączony filtr RO do sump-a / 8x15min dziennie/sterownik czasowy/=8L/24h RO i z sump-a odpływ do kanalizacji przelewowy, czyli 1/2 obj. akwa na mc podmiana. Bez dźwigania. W listwie przypodłogowej rurki.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
W przeciągu miesiąca również stawiam 200x60x60 i od paru miesięcy rozkminiam temat filtracji.
Do filtracji biologicznej idę w hydroponikę (to już kiedyś miałem i sprawdzało się genialnie) - do napędzenia tego kupiłem już Hydor Pico 1150 , a do filtracji mechanicznej to widzę dwa dobre i bezpieczne rozwiązania:
a) hamburg z mocną pompą w środku (zakupiłem już Jebao/Jecod DCP-5000)
B) filtr "turbokasetowy" (opis można znaleźć na forum klubu malawi) również z wyżej wymienioną pompą.

Ja stawiam na to, żeby woda nie opuszczała akwarium, a jeśli już to tylko niewiele ponad nie (do hydroponiki). Ubezpieczenie ubezpieczeniem, ale będę miał mieszkanie świeżo po remoncie i nie chcę niespodzianek Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
hm, ciekawe podejście. Mnie właśnie zalało jak miałem dwa kubełki podpięte na początek pod 720L.. Eheima
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Hamburg lub kaseta + hydro to super opcja. Mam 2x540L w których za filtrację robią gąbki wcisniete poprzecznie tworząc Hamburga. Działa bez czyszczenia od 02.2017r.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Szprotek trochę sporo ale do redukcji jak podrosną Smile  co do samej filtracji to mam dylemat czy do hamburga włożyć jeszcze pompe ( byłby niezależnym filtrem ) czy  raczej wykorzystać go jako prefiltr dla kubełka który pełnił by rolę biologa ?? na hydroponike niestety nie będę miał miejsca Sad no i mam podobną sytuację ...nikogo nie zaleję ale paneli szkoda Wink
pozostanie mi jeszcze dobór wielkości gąbki na taki zbiornik ...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Moje zbiorniki 2x 200x60x45h filtruja gąbki 60x43x10cm wiec prawie 26L materiału filtracyjnego. Gdzie tu sens dokładać kubełek? 20 litrów wody na 1 litr gąbki. Do tego dochodzi piasek na dnie. Nigdy nie miałem wahań parametrów choć czasami plaszczki dostają konkretne porcje żarcia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Jeśli hamburg - czy to narożny, czy zamknięty w kasecie (jak w filtrze turbokasetowym), to już kubełka nie ma co dodawać.
Za gąbkę można ewentualnie włożyć trochę ceramiki w jakimś woreczku do wkładów biologicznych.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
No to super Smile w takim układzie pójdę w kierunku hamburga narożnego i zobaczymy co bedzie się działo ...zawsze będę mógł coś dołożyć jakby co  Smile  teraz tylko muszę uzbroić się w cierpliwość i poczekać na szkło Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ja mam w trochę większym zbiorniku 200/90/50 zastosowany panel filtracyjny na boku akwarium 15/90cm napędzany pompką 1500/godz plus mechaniczny 2000/godz i przy średniej ilości ryb wodę podmieniam co 2 tygodnie. Jest krystalicznie czysta i parametry pozostają w normie.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości