• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [375] Ameryka Południowa

#21
(19-06-2018, 00:41 AM)Papja napisał(a): Patryk J. brzmi jak wycięty żywcem z kryminału Rotfl.

Za to jak mnożysz ryby nawet z dwóch samców należy się kryminał, więc Patryku J. sie nie dziw Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(19-06-2018, 00:41 AM)Papja napisał(a): Patryk J. brzmi jak wycięty żywcem z kryminału Rotfl.
nie bylem pewny czy to Ty  ino tak mi sie cos skojarzylo haha  Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Prezentacja akwarium po dłuższym czasie funkcjonowania.



Walka z ospą się udała, padł jeden kirysek. W międzyczasie padła też jedna paletka. Obecnie obsada wygląda następująco:

9 x Corydoras adolfoi
20 x Nannostomus marginatus
2 x Symphysodon aequifasciatus
3 x Pterophyllum scalare
2 x Ancistrus sp.

Paletki i skalary w tej wielkości akwarium nie pasują do siebie, mieliście rację. W przyszłości ograniczę się do jednego gatunku. Drobnoustki jako rozpraszacze to świetne rybki, zwinne, ruchliwe, bardzo ładne, szczerze polecam. Zbrojniki miały być jakieś bardziej niezwykłe, ale z racji ograniczonych funduszy stanęło na sklepowych mieszańcach.
Parametry wody:
NH4 - 0
NO2 - 0
NO3 - 1-5
pH - 6,4
kH - 2
gH - 2

Poniżej kilka fotek, tradycyjnie telefonem, więc nie najlepsze. Spośród trzech kamieni utrzymujących korzenie na dnie, został jeszcze jeden. Mam nadzieję, że niedługo wszystkie zostaną wyjęte.

   

   

   

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Poniżej mała aktualizacja.

Przed weekendem było tak:
   

Natomiast po weekendzie tak:
   

Jak według Was akwarium wygląda korzystniej?

Poniżej jeszcze kilka zdjęć:

   

   

   

Obsada to: 
5 x Cleithracara maronii
20 x Paracheirodon axelrodi
10 x Corydoras adolfoi
kilka Ancistrus sp. (były 2, ale się rozmnożyły, większość młodych wydałem ale co jakiś czas gdzieś wychodzą pojedyncze młode osobniki, tyle że nie chce mi się ich wyłapywać).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Czy twoje kiryski to oby na pewno c.adolfoi? Zdjęcia nie są zbyt wyraźne ale wyglądają jak c.duplicareus ( tj. czarny pas na grzbiecie jest dość szeroki).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Oba fajne , ale wydaje mi się ze po weekendzie , echinodorus fajny klimat w zbiorniku zrobił
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Jeśli chodzi o kiryski, to kupowałem z dwóch źródeł pod nazwą C. adolfoi. Ale ręki sobie nie dam uciąć, że to na pewno one.
Co do żabienic to jestem ciekawy czy się utrzymają, jedna amazońska z prawej strony zbiornika jest od dwóch lat i rośnie bardzo powoli, druga z lewej na przodzie, chyba E. bleheri, wprawdzie jakoś się trzyma też już 2 lata, ale porównując zdjęcia to bardzo zmarniała przez ten czas.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Spróbuj zrobić zdjęcie kirysków z bliska to może będzie łatwiej określić gatunek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Podoba mi się zdjęcie po weekendzie , to znaczy akwarium lepiej wygląda. Ta jasna zieleń wprowadziła fajny akcent.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Dzięki za opinie, kiryski spróbuję sfotografować wieczorem. Chociaż zdjęcia z telefonu, to ich jakość jest taka sobie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości