• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada 1200L

#21
W piątek zalałem. Zdjęcia z niedzieli. Do środka włożyłem głowicę 1500l/h i gabkę z drugiego zbiornika. To wystarczyło, żeby było widać wnętrze jako tako...

   
Cały


   
Lewa strona


   
Prawa strona
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Mi sie bardziej podoba bez zieleniny.
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Wooow, będzie mega (w sumie już jest Smile ).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Zdecydowałem się w końcu na obsadę:

Trigonostigma espei 30 szt w ławicę...
Corydoras Panda
Otocinclus Affinis
Mikrogeophagus ramirezi 2 samce 4 samice
Pielęgniczka Ramireza electric blue 2 samce i 4 samice
Apistogramma Agassizii 2 samce i 4 samice
Mikrogeophagus Altispinosus 2 samce i 4 samice
Apistogramma Borellii 2 samce i 4 samice
Pielęgniczka Kakadu Apistogramma Cacatuoides 2 samce i 4 samice
Krewetka Amano 
i na koniec Krewetka 
Pterophyllum scalare Manacapuru 8 szt.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Wg mnie 2-3 razy za dużo pielęgnic... U mnie w 560l para barlowi i para kakadu zdominowała całe akwarium... 
Masz dużo większe akwarium może i trzy razy większe(powierzchni dna), ale pielęgnic 6 razy tyle. 
Nie miałem wielu gatunków, ale trzymałem i ramki i kakadziaki.. nie składa mi się to.. Czemu ramki w haremach ?
Czemu taka rozbieżność biotopów? Amano są fajne, jak ktoś nie lubi glonów, ale z tymi rybami?
Przepraszam, że się czepiam, ale mam widać kiepski koniec dnia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Zrobisz zupę pielegnicową... Łączenie borellek, kakadu, agassizii i ramirez to zły pomysł- każda z tych Apisto wymaga trochę innych warunków wodnych, dodatkowo nie są zgrane pod względem temperamentu. Ramirezi i altispinosus trzymamy w parach, nie haremach.

Zostaw kakadu i agassizii, za to w układach 4+5. Do tego skalary w toń i masz świetną obsadę pielegnicową.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
(11-06-2018, 21:34 PM)silveroak napisał(a): Wg mnie 2-3 razy za dużo pielęgnic... U mnie w 560l para barlowi i para kakadu zdominowała całe akwarium... 
Masz dużo większe akwarium może i trzy razy większe(powierzchni dna), ale pielęgnic 6 razy tyle. 
Nie miałem wielu gatunków, ale trzymałem i ramki i kakadziaki.. nie składa mi się to.. Czemu ramki w haremach ?
Czemu taka rozbieżność biotopów? Amano są fajne, jak ktoś nie lubi glonów, ale z tymi rybami?
Przepraszam, że się czepiam, ale mam widać kiepski koniec dnia.
Miejsca jest dużo, moim zdaniem nikt nie będzie sobie wchodził w drogę. ale mogę się mylić i zawsze pozostanie opcja odłowienia czegoś w celu przerzedzenia. Krewetki zawsze mi się podobały i stanowią częśc ekipy sprzątającej obok pand i otosków. A espei tworzą najbardziej zwarte ławice, a że inny biotop, cóż... Myślałem też o bystrzykach
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Witam, abstrahując od ilości pielęgniczek które mają pływać w tym zbiorniku, to i tak lepiej niż kilka "karpi" które przeważnie lądują w tak dużych akwariach ... 

Powodzenia z akwarium i gratuluje wykonania.
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Właśnie też chciałem powiedzieć, że akwarium piękne. Gratuluje i zazdroszczę. Jestem cielawy, jak to Ci sie poukłada. Trzymam kciuki i czekam z niecierpliwością na relacje.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
(12-06-2018, 08:12 AM)Ruki napisał(a): Zrobisz zupę pielegnicową... Łączenie borellek, kakadu, agassizii i ramirez to zły pomysł- każda z tych Apisto wymaga trochę innych warunków wodnych, dodatkowo nie są zgrane pod względem temperamentu. Ramirezi i altispinosus trzymamy w parach, nie haremach.

Zostaw kakadu i agassizii, za to w układach 4+5. Do tego skalary w toń i masz świetną obsadę pielegnicową.
Ok, przyjmuję każdą mądrą sugestię. A co z ławicą, pandami, otoskami i krewetkami?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości