• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Amatitlania sp. Honduran Red Point

#31
Przy foceniu "hetek" udalo mi sie tez uchwycic samca i najmniejsza samiczke.
Samiczka,cos tam sobie kopalaWink
   
Samczyk podczas zalotow.Troszke mu malutki garbek urosłSmile
   

[412] [AMERYKA CENTRALNA]
[112] [AMERYKA CENTRALNA]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
To ten samiec co na zdjęciach wyżej?
Ewidentnie tamte zdjęcia są strasznie "podrasowane" w takim razie, ale za to teraz widzimy prawdziwe piękno tych Cryptoheros.

Dator, Twoje samce również mają tak delikatny wzór pasków?
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
To ten sam samiec a zdjecia nie byly podrasowywane w zaden sposob,samce w czasie zalotow zmieniaja prawie calkowicie ubarwienie,wtedy zanikaja czarne paski i zanika ten mocny niebieski kolor lecz wtedy pletwy maja mocny czerwony kolor.

[412] [AMERYKA CENTRALNA]
[112] [AMERYKA CENTRALNA]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Cytat:
(20-05-2012, 19:31 PM)Pley napisał(a): Dator, Twoje samce również mają tak delikatny wzór pasków?

Charakterystyczne dla gatunku ubarwienie (m.in.: czarne pasy, opalizujący błękit dolnych części ciała - głównie u samic, zaczerwienienie płetw: grzbietowej, ogonowej, odbytowej - u samców) jest faktycznie zmienne. Jestem przekonany, że samiec z ostatniej fotografii w innych warunkach może mieć ciemniejsze pasy.

Interesuje mnie coś innego. Mianowicie, czy jest w kraju jakaś linia tych ryb niespokrewniona z tymi, które około czterech lat temu sprowadził Alek Gutowski do Diskusa?

Moje ryby pochodzą z powyższego źródła i chętnie nabyłbym ryby z innego gniazda.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
HejSmile
Rybki troszke podrosły a wczoraj złożyły rekordową ilość ikry,zresztą popatrzcie sami...Z tego co wyczytałem gdzies w google to te rybki składają około 80 a nawet 60 ziarenek ikry a moje ...Wink
   
   
   

[412] [AMERYKA CENTRALNA]
[112] [AMERYKA CENTRALNA]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Samiec:
   

   

Samica:
   


Przedstawiam moje Hondurany. Jeszcze młode, a już po udanym tarle Smile
Jak niektórzy wiedzą przeprowadzałem się właśnie z tego mojego biurkowego słoika do dużej bańki. Zanim jednak odpaliłem akwarium to Hondurany zdążyły się wytrzeć. Para alfa miała już młode, a samica beta udawała, że ma larwy bo podczas tarła alfa, też złożyła ikrę i bajerowała samca alfa by ją zapłodnił ignorując totalnie samca beta, który dostał niezły łomot.
Na szczęście przeprowadzka przeszła dość gładko i w końcu moje ryby mają przestrzeń Smile Widok popierdzielających mieczy na pełnej prędkości niesamowity Smile

Ale do rzeczy, przełożyłem resztę obsady, a parę z młodymi zostawiłem jeszcze na jeden dzień. Odłowiłem maluchy wężykiem do dzbanka, przełowiłem rodziców i wlałem im młode prosto pod pyszczki. Bardzo sprawnie zaczęły przechwytywać młode i już miały je prawie pod opieką gdy samica beta sprawiła taki łomot samicy alfa (beta jest mniejsza) , że odebrała jej wszystkie młode i do dziś zajmuje się nimi z samcem alfa Smile

Ciekawe?Smile

Jeden dzien przed odłowieniem samiec wyraźnie zaczął bardziej interesować się samicą beta, może dlatego tak się stało?
Cała akcja w dużym baniaku była za przyzwoleniem samca. Chociaż dziś już widzę, ze starą samicą alfa znowu zaczął się interesować.

Czy u Honduranów występują zachowania haremowe?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
To jaką mają teraz bańkę do dyspozycji ? Niesamowita barwa ;> To dzikusy ?
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Bańka w stopce Smile niedługo będzie wątek.
Nie są to dziki chociaż bardzo bym chciał. Wg info od sprzedawcy jest to czysta linia od prywatnego hodowcy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Fajne, a jakiej są teraz wielkości i jaki mniej więcej wiek ?
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Przepiękne te hondurany. Jak odchowasz kilka to zgłaszam chęć nabycia młodych. pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości