• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Amatitlania sp. Honduran Red Point

#11
No ja mam tylko0 Albino zeberki, ale chociaż na pocieszenie samiczka ładnie wybarwionaSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Spoko spoko nie przekarmiam ,samiec sie juz tak bardziej wydluza i ten wisniowy kolorek na pletwach samca coraz bardziej sie uwydatniaBig Grin Odlowilem tjuz z 30sztuk mlodych do kotnika moze cos mi sie uda podchowacSmile

[412] [AMERYKA CENTRALNA]
[112] [AMERYKA CENTRALNA]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Wrzucajcie fotki swoich hrp chetnie poogladamWinkA tak pozatym to u was samce hrp (lub inne cryptoherosy) ganialy samice po nieudanym tarle?Niechcialbym zeby sytuacja taka miala miejsce a na incie sie sporo o tym naczytalem tyle ze u zwyklych zeber.

[412] [AMERYKA CENTRALNA]
[112] [AMERYKA CENTRALNA]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(11-04-2012, 23:02 PM)Vieja napisał(a): ... A tak pozatym to u was samce hrp (lub inne cryptoherosy) samice po nieudanym tarle?...

albo jest za późno i już nie czaję, albo coś jest dziwnego w tej wypowiedzi Wink

Vieja, popraw się, pisz powoli, nie nerwowo, czegoś w tym zdaniu brakuje Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Dzieki filas .Zdanie jest poprawioneWink

[412] [AMERYKA CENTRALNA]
[112] [AMERYKA CENTRALNA]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
To są bardzo witalne ryby. Kiedy trzymałem kilka par w ogólnym zbiorniku, każda para co półtora - dwa tygodnie składała ikrę.
Tarlaki trzymane w osobnych zbiornikach też wycierają się często, co trzy - cztery tygodnie, nie bacząc na pływający narybek. Ponieważ staram się trzymać maluchy jak najdłużej z rodzicami, doświadczenia mam różne. Jeżeli narybek jest starszy, tarlaki "pozwalają" zeżreć mu świeżą ikrę. Takim sytuacjom towarzyszą nieporozumienia pomiędzy dorosłymi (kłótnia w rodzinie, przy czym, wszystko po dobie wraca do normy). Bywa także tak, że narybek jest przetrzebiony i para koncentruje się na opiece nad ikrą i larwami, uniemożliwiając starszemu rodzeństwu podpływanie do gniazda.
IMO, temu gatunkowi trzeba szybciej zabierać maluchy - po trzech - czterech tygodniach.
Nie spotkałem się z sytuacją ekstremalną, kiedy samiec zabija samicę.

Jedna z moich rybek:



Jeszcze kilka niedobitków:



Drobna sugestia. Te same ryby wpuszczone do zbiornika z ciemnym dnem, natychmiast pięknieją, głównie samce - m.in. eksponując kolor czerwonawy na płetwach.

Ps.
Filmy były kręcone w różnym okresie, stąd różnice w nazewnictwie jednego z gatunków.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Wydaje mi się, że większość pielęgnic prezentuje lepsze barwy przy ciemnym wystroju akwarium.
Cryptoherosy piekne, ale te Thorichthysy mnie dosłownie rozbrajają.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Cytat:
(12-04-2012, 13:18 PM)Topielec napisał(a): Wydaje mi się, że większość pielęgnic prezentuje lepsze barwy przy ciemnym wystroju akwarium.

Adam, dla Ciebie to oczywiste. Taką sugestię kieruję do początkujących miłośników pielęgnic, którzy - pod wrażeniem wszechobecnego "białego" piachu - mogliby być rozczarowani ubarwieniem swoich podopiecznychWink.

Cytat:Cryptoherosy piekne, ale te Thorichthysy mnie dosłownie rozbrajają.

FenkjuwerymaczWink.


Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Dator a masz moze dobrana parke miodowych?I jak ma sie polaczenie miodowki + hondurasy?

[412] [AMERYKA CENTRALNA]
[112] [AMERYKA CENTRALNA]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(12-04-2012, 15:30 PM)Vieja napisał(a): Dator a masz moze dobrana parke miodowych?I jak ma sie polaczenie miodowki + hondurasy?

Mam bardzo młodziutkie miodówki, 1 cm.
Bez problemu można połączyć oba gatunki, ale cała magia, wielka tajemnica tkwi głównie w... wielkości zbiornika. Powyższe filmiki uwieczniły małą CA w zbiorniku 150x40x40cm (240l). W dwóch takich akwariach doprowadzałem do doboru i selekcji par. Zauważ też, że gatunków jest więcej niż dwa, co też jest nie bez znaczenia. Rozpiętość wielkości ryb jest duża, ale nigdy nie miałem w nich żadnych strat.
W swoim czasie, w takim zbiorniku miałem parę nikaraguańskich. Czasowo wpuściłem do akwarium ciutkę mniejszą parę honduranów. Niestety, bitne i szybciej idące do tarła hondurany wyeliminowały jedną nikaraguańską (nawet się nie zorientowałem, jak było po wszystkimSad).
Reasumując, wielkość i aranżacja akwarium oraz obsada decydują o możliwościach hodowlanych.
Miodowe są rybami spokojniejszymi, więc lepiej, żeby były nieco większe.

Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości