• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Lampa hqi

#11
demontujesz wszystko i podłączasz tak jak wyżej napisałem.
https://aqua-light.pl/2509-thickbox_defa...-osram.jpg
To przykłąd .Do szarych gniazdek-przewody 230V,zielone ,pierwsze gniazdo-uziemienie z kontaktu,następne zielone ( opisane jako"lum") podłączasz do obudowy lampy,dwa czerwone do żarnika.I tyle,nic wiecej nie potrzeba,to co Ci pozostanie usuń.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
ok. Dziękuję za pomoc.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Podczas próby wymiany statecznika napotkałem kilka wątpliwości w związku z powyższym  mam jeszcze kilka pytań. Przewód fazowy podłączyć pod LL czy LH i czy ma znaczenie z której później strony on będzie podłączony do żarnika? Oraz które przewody podłączyć pod włącznik lampy?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(01-05-2018, 20:32 PM)Mario 81 napisał(a): Mam jeszcze ostatnie pytanie. Plus podłączyć pod LL czy LH?

Bez znaczenia,to zwykła "żarówka".No chyba,że ściemniacz planujesz
Włącznik lampy zakładasz przed balastem,tyko pamiętaj,że nie wolno lampy wyłączać od razu po włączeniu,musi najpierw się nagrzać czyli ok 10-15 minut,a po wyłączeniu musi ostygnąć przed ponownym włączeniem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Operacja zakończona sukcesemWink Choć w ostatecznej wersji zrezygnowałem z włącznika który zastąpiłem zwykłym włącznikiem zegarowym. Wszystko działa a irytujące buczenie lampy zniknęło. Dodatkowo na plus jest to że lampa jest teraz dużo lżejsza.
Rob wielkie dzięki za wskazówki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Oddałem lampę koledze, który chcę ja zamontować wyżej nad akwarium. To z kolei wymusza użycie dłuższych przewodów i tu nasuwa się pytanie. Czytałem,że przewód od lampy do statecznika nie powinien być dłuższy jak 1m max 1,5. Nigdzie natomiast nie spotkałem informacji jakiej długości może być przewód od statecznika do wtyczki ,którą podłączamy lampę do gniazda 230v? A może to nie ma znaczenie i długość może być dowolna?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Może tylko musi mieć odpowiedni przekrój
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Do prostego liczenia długości i przekrojów przewodów 
https://lumier.pl/kalkulator/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Niewiele z niego zrozumiałem Szok
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Bo nic z tego kalkulatora nie wynika w dodatku podaje brednie
Mówię to jako elektryk Big Grin
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości