• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Lampa hqi

#1
Witam, kupiłem używaną lampę Aqua medic ocean lighting 150w. Lampa w pełni sprawna, jest jednak pewna rzecz,która bardzo mnie irytuje. Otóż lampa cały czas "buczy", raz ciszej,raz głośniej ale cały czas wydaje dzwięki. Coś jakby obudowa wpadała w rezonans. Można coś z tym zrobić ,czy ten typ tak ma?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Morszczaka zakładasz? Żadna lampa nie powinna "buczeć" - coś w niej zapewne się poluzowało ,odkręciło - rozkręć i poszukaj.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dlaczego morszczaka? Nie,po prostu bardzo podobają mi się refleksy jakie dają lampy hqi oraz pięknie podkreśla kolory ryb. Poluzowało mówisz... Rozkręcałem ją i oprócz szybki żarnika nic nie było luźne. Tylko czy wówczas nie powinna buczeć cały czas,a ona zaczyna dopiero gdy się dobrze nagrzeje. Zastanawiam się czy to może nie przez statecznik magnetyczny w który jest wyposażona. Może gdyby go wymienić na elektroniczny, który dodatkowo był by umieszczony poza lampą efekt buczenia by ustąpił, jak myślisz?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(24-04-2018, 22:15 PM)Mario 81 napisał(a): Dlaczego morszczaka? Nie,po prostu bardzo podobają mi się refleksy jakie dają lampy hqi oraz pięknie podkreśla kolory ryb. Poluzowało mówisz... Rozkręcałem ją i oprócz szybki żarnika nic nie było luźne. Tylko czy wówczas nie powinna buczeć cały czas,a ona zaczyna dopiero gdy się dobrze nagrzeje. Zastanawiam się czy to może nie przez statecznik magnetyczny w który jest wyposażona. Może gdyby go wymienić na elektroniczny, który dodatkowo był by umieszczony poza lampą efekt buczenia by ustąpił, jak myślisz?
Magnetyczne potrafią buczeć,i to całkiem głośno.Wymień na elektroniczny,dodatkowo zaoszczędzisz na prądzie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dlatego, że buczy ktoś ją sprzedał. Wymiana bebechów to spory koszt niestety.
A co do świecenia HQI- masz rację - jest najlepsze oddawanie barw w nich. Wszystko wygląda pięknie i te refleksy... żaden led tego nie odda Big Grin
Tylko te 150W mnie trochę martwi- sporo tego. Uważam, że 2x70W wystarczyłoby Ci w zupełności
pozdrawiam
Marcin!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Koszt niekoniecznie wysoki,balast elektroniczny można czasem tanio wyrwać na portalach aukcyjnych,mnie kosztowało 7 dyszek..za trzy sztuki Haha
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Albo poszukac znajomego elektryka, który serwisuje galerie , sklepy  - powinno mu się gdzieś walać. Nawet całe lampy Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(25-04-2018, 05:24 AM)Marcin napisał(a): Tylko te 150W mnie trochę martwi- sporo tego. Uważam, że 2x70W wystarczyłoby Ci w zupełności

Szukałem 2x70 ale nie trafiłem nic ciekawego a poza tym spotkałem się z informacjami ,że żarniki 70w po prostu się nie nadają. Co mogło by być prawdą zważywszy,że w sprzedaży jest sporadyczna ilość lamp o mocy 70 w. A 150 W udało mi się kupić za 120zeta.


A powiedzcie bo elektryk ze mnie marny,wystarczy że zdemontuję ten magnetyczny a zamontuję elektroniczny czy jeszcze coś będę musiał wymienić? Pytam bo w środku zamontowane jest jeszcze coś co wygląda jak starter przy jarzeniówkach i nie wiem czy to zdemontować czy zostawić?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
podłączasz trzy przewody z gniazdka do balastu i z balastu dwa do żarnika-nic wiecej przy stateczniku elektronicznym nie ma
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ale w lampie jest jeszcze zamontowany zapłonnik i kondensator (chyba tak to się nazywa),a stateczniki elektroniczne ich nie potrzebują. Co z nimi zrobić ,domyślam się że zdemontować a co z pozostałymi po nich przewodami?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości