• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [5120L] Moja mała natura ClearWater

#31
Daj znać jaki strop i wzmocnienia i jaką wytrzymałość masz? Zbieram info bo sam w dalekich planach na piętrze domu chcę ok 1000l...

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
(24-04-2018, 12:30 PM)Aisulim napisał(a): Daj znać jaki strop i wzmocnienia i jaką wytrzymałość masz? Zbieram info bo sam w dalekich planach na piętrze domu chcę ok 1000l...

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Tak wygląda to od strony piwnicy co 100 cm belka jest, tam gdzie ta ścianka i piec z lewej będzie stało akwarium akurat na górze, ściankę z cegły rozbieram i mam kilka pomysłów na podparcie stropu od dołu ale który wybiorę zobaczę jeszcze, w plany muszę zajrzeć jak to wygląda dokładnie [Obrazek: cda3b7eacdbdf7cc6887d772d53bee8e.jpg][Obrazek: 5ac5e77f5b0de8a890ed7906f3b2c160.jpg][Obrazek: b4e95e7cd0a3a314ee20735d4c23aa0a.jpg]

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
A jak wyglada wylewka tam gdzie bedzie stal zbiornik? Robiles jakas dziure zeby zobaczyc realna grubos wylewki i ile jest steropianu? Stelaz stawiasz na pelnej ramie czy na nozkach? Mysle ze w piwnicy wystarczyloby wymirowac jakiegos slupa z cegiel podpierajacego srodek miejsca w ktorym brdzie stalo akwa ale uprzednio wypadaloby chyba znowu wylac jakas konkretna zazbrojona stope na podlodze w piwnicy i na niej wlasnie stawiac slupa. Tak jakos to sobie wyobrazam nie widzac tego na zywoTongue a nie myslales zeby walnac w piwnicy jakis grubszy fiszrum?Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
(24-04-2018, 13:22 PM)jaciek napisał(a): A jak wyglada wylewka tam gdzie bedzie stal zbiornik? Robiles jakas dziure zeby zobaczyc realna grubos wylewki i ile jest steropianu? Stelaz stawiasz na pelnej ramie czy na nozkach? Mysle ze w piwnicy wystarczyloby wymirowac jakiegos slupa z cegiel podpierajacego srodek miejsca w ktorym brdzie stalo akwa ale uprzednio wypadaloby chyba znowu wylac jakas konkretna zazbrojona stope na podlodze w piwnicy i na niej wlasnie stawiac slupa. Tak jakos to sobie wyobrazam nie widzac tego na zywoTongue a nie myslales zeby walnac w piwnicy jakis grubszy fiszrum?Smile
Jeszcze grubości nie badałem w tym tygodniu się tym zajmę, stelaż ma być z poziomowaniem to na nóżkach. Co do podpory w piwnicy też myślę o takim rozwiązaniu aby podeprzeć ściana z bloczka po wcześniejszym wylaniu tak zwanej ławy pod stawianą ścianką, w piwnicy nie będzie miejsca na fishroom bo tam jest tylko salon z podpiwniczeniem gdzie mam kotłownie i skład opału

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
W zasadzie to na upartego mozna by wylac jeszcze zazbrojona plyte od sciany do sciany na pietrze tak aby ciezar sie ladnie rozlozyl. Osobiscie uwazam ze pokedyncze nozki przy takim gabarycie to dosc sliski temat jezeli posadzka nie jest jakas mega mocna. Jezeli mniej wiecej wiesz gdzie wypadna nozki i jezeli pod wylewka na pietrze masz steropian a dopiero pozniej ten strop co widac od strony piwnicy to moznaby sie pokusic o wyciecie w pokoju w podlodze takich kwadracikow np 20x20cm (tam gdzie beda staly nozki) i wydlubanie pierszej warswy wylewki oraz steropianu tak aby „dokopac” sie do tej glownej wylewki (tworzacej strop w piwnicy) i zalac je betonem tak aby bezposrednio przonosily ciezar na strop. Ale to juz taka troche zabawaSmile zawsze pod nozke mozna rzucic jakis kwadrat z blachy albo cos tam innego co bedzie rozkladalo ciezarSmile wszystko kwestia tego jaka masz wylewke w pokoju.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Na ogrodzie mnóstwo miejsca pod Gymnogeophagusy ..Smile
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
(24-04-2018, 00:40 AM)Papja napisał(a): Poczytaj posty 3Runera w tym wątku: https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=2751&page=7 Wink.
Patrzyłem również ich ofertę to tanio jak barszcz wychodzi tona muszę się do nich odezwać bo to 10 razy niższe koszty jeszcze niż przy tym ZEW Big Grin

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Oto miejsce na nowy baniaczek Big Grin [Obrazek: fd8dee0e8792514a6b65d1371cc3b046.jpg][Obrazek: ea1357fd6c25605ecd36bdb0ab2ba2d5.jpg]

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Oby klej i wylewka to wytzymały. Tak czy inaczej kibicuje projektowi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
(27-04-2018, 19:33 PM)AquaDragon napisał(a): Oby klej i wylewka to wytzymały. Tak czy inaczej kibicuje projektowi.
Wyjścia nie ma musi wytrzymać Smile będzie w salonie poprawa podłogi by ciężar lepiej rozłożyć, w piwnicy strop do podparcia, mam kilka pomysłów rozpatrze się i wybiorę najlepszy bo chce tam zrobić całe zaplecze baniaka filtracja itd

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości