• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [5120L] Moja mała natura ClearWater

#11
Patent z betoniarką do płukania piasku polecam Tomasz Tongue.

PS. Jak tyle bierzesz tego piachu, to może po prostu zamów wywrotkę ze żwirowni Big Grin? Takim pewnym piachem jest np. piasek z kopalni "Biała góra", 3Runer go testował i sobie chwalił, może coś w Twojej okolicy też się znajdzie Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Szczerze to nie uśmiecha mi się wcale tego płukać Smile ten zew wychodzi w dobrej cenie przy takiej ilości i chyba w miarę pewny to chyba bym już nie kombinował choć zapytam się tam gdzie mówisz ale patrzyłem to mają kilka rodzajów piasku i nie wiem o który pytać? Czy nakreślić że to ma być do akwarium i sami będą wiedzieli jaki powinni mi sprzedać ewentualnie?

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Poczytaj posty 3Runera w tym wątku: https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=2751&page=7 Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
No naressszzcie. A z obsada juz cos wykombinowales? Jakies decyzje podjete? Bedziesz wrzucal jakies fajne duze korzonki? Kamole? Trzymam kciuki i sledze z niecierpliwosciaSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Gratuluje projektu i życzę udanej realizacji. Jestem przekonany , że będzie to super akwarium. Chętnie zobaczę je w realu jeżeli będzie taka możliwość.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
A tak jeszcze od strony technicznej- czy przy tej wysokosci bedziesz dawal w rogach od srodka jakies dodatkowe wzmocnienia albo np od zewnatrz naklejal pionowe katowniki zeby powierzchnia klejenia sylikonu byla wieksza? A przy dnie jakas dodatkowa opaska dookola? Przemek swoje wie ale wg mnie powinienes rozwazyc prwne dodatkowe rozwiazania ze swojej strony zeby takie akwarium sluzylo latami bez stresu ze bedzie je trzeba za jakis czas (np 10latSmile) rozkleic i skleic od nowa..
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Gratuluje zakończenia fazy teoretycznej i kibicuję z realizacją !
Taki baniak to naprawdę jak kawałek starorzecza w mieszkaniu ... Clear water ..? Ale pH ciągle w granicach 6-7 rozumiem... Nie będziesz go chyba zalewał jakimś betonem  .....Smile  Jeszcze raz powodzenia i dawaj jakieś zdjęcia - jak ktoś powiedział "wyrażają więcej niż 1000 słów .." nawet pustego pokoju ..Smile1200 kg piasku!  ... to nie jest normalne .... 120 razy musiał bym go płukać moją techniką w 10 L wiaderku ..Smile Powodzenia !
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Tomasz! Nie bądź leniem! Płucz piasek! Przyjemność z pójścia na skróty będzie trwała krócej niż dłuuuugie niezadowolenie i oczekiwanie na "clear water". Szkoda filtrów.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Jak masz jakas wanne lub inny duzy pojemnik mozna zasypac go piachem, zapodac weza z woda zeby zruszal dno i dodatkowo podjesc co 5min przemieszac wszystko lopata a woda niech sie przelewa. Kolega tak ogarnial pol tony piachu i po godzince caly dropny syf byl wyplukany.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
No nie ma co, zacny projekt i baaardzo interesujący, podobnie jak Koledzy czekam z niecierpliwością na kolejne odcinki Wink .
To chyba największy litraż jaki widziałem na wszystkich polskich forach na jakich funkcjonuję Smile

Dołączam się też do pytania o planowaną obsadę, coś masz skonkretyzowane już?
Pójdziesz w "modną" zasadę czyli duże akwa = duże gatunki, czy też w rzadszą opcję (ale bardziej mi bliską) czyli duże akwa = bardzo dużo sztuk mniejszych gatunków ??
Pozdrawiam,Kamil.

[650L] Strefa przejściowa Jeziora Malawi...
[160L] Szybko płynące wody Azji...
[160L] Mała rafa...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości