• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Projekt akwarium biotopowego

#1
Hej.

Wymyśliłem coś takiego.
Paragwajska część Pantanal, tam gdzie kończy się las a zaczynają tereny bagienne.
Akwarium 60x30x30
Oświetlenie 2x6W Planta
Filtracja eheim classic 250
Parametry wody jakie jestem w stanie utrzymać to ph 6,8-7,0 ; KH 2-3 ;  GH 4-5 temperatura w okolicach 23-25
Rośliny:  mam Hydrocotyle leucocephala, Pistia stratiotes, Salvinia sp, Lemna sp, Bacopa monnieri,  Eichhornia crassipes , Echinodorus tenellus (ma dojść Riccia,) szukam nadal Cyperus helferi, Echinodorus angustifolius, Lilaeopsis brasiliensis,
Nie będą wszystkie wsadzane, zastanawiam się jeszcze które posadzić Wink
Ryby:  Corydoras Pygmaeus10sztuk lub Corydoras sterbai, Apistogramma borellii1+1 , Otocinclus vittatusdo 10 sztuk
Dekoracje:  piach (pod nim kulki gliniane w miejscu gdzie będą rośliny) i korzenie bagienne „cuckoo root” (tak na metce pisało )
Od  strony kończącego się lasu  liście dębu, i katepangu połamane i pocięte by nie było widać jaki to gatunek, wywar z szyszek czarnej olchy by delikatnie zabarwić wodę.
Jest to moje pierwsze prawdziwe akwarium biotopowe, a przynajmniej ma takie być Big Grin Gdybyście mieli jakieś zastrzeżenia lub uwagi bardzo proszę pisać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Z roślinami uważaj. BW+ coś pływającego po powierzchni = warunki tylko dla wytrwałych Big Grin
22 ryby w 50l to też dość dużo..
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Sterbaie będą za duże. Do takiego akwarium, skoro to ma być ozdobne i ma być na co patrzeć, to maksymalna obsada na którą sobie mozemy pozwolić to: 1+2 borelli, 10 kirysków karłowatych/8-12 sztuk kąsaczy/drobnoustków(kiryski karłowate większą część czasu spędzają na pływaniu jak zwykłe ławicówki) i około 8 otosków. Więcej szkoda wciskać Smile.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Albo pigmeje albo otosy- obydwa to będzie za dużo. Na sterbai baniak zbyt mały. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Jak biotopowo ma być to niestety nie C. pygmaeus, a jedynie C. hastatus wchodzi w grę. Sterbaie absolutnie nie do tej bańki. Szedłbym w 1+2 borelek; 10-12x hastatusów i max 6 otosków
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Przepraszam najmocniej, źle napisałem chodź dobrze myślałem Big Grin Miały być właśnie Corydoras Hastatus. 
Co do pielęgniczek to dno 60x30 nie będzie za małe na harem 1+2? Otoski to może faktycznie zredukuje albo nie wejdą, muszę jeszcze pomyśleć. Jak z roślinkami? Które bardziej by się nadawały? Nie chcę typowo BW robić bo zamysł był by było przejście z BW na CW. W naturze chyba występuje take przejście? Jeżeli myślicie że nie uda się czegoś takiego zrobić to piszcie bo ja w tych klimatach jestem raczkujący dopiero i chętnie dowiem się czegoś nowego od Was Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości