• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Dezynfekcja dłoni a akwarystyka.

#11
Ja tak samo. Cool
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Bumpuję temat Wink.

Jako, że już wszyscy chyba wiedzą na forum, że normalny to nie jestem jeżeli chodzi o procedury przy moich rybach, to mi już nie wstyd męczyć was dalej Tongue.
Jako, że skinsept trudno dostać(przynajmniej u mnie Big Grin) a do tego nie jest on tani- bo za butelkę 350ml musimy zapłacić około 25zł zacząłem szukać alternatyw. Po taktycznym podejściu do znajomego udało mi się od niego wydusić słowo klucz- Medi-Sept Smile. Po przejrzeniu oferty znalazłem coś co nas powinno zainteresować Wink. Velodes Soft- skład na bazie alkoholu, tak samo jak skinsept, ale jest dużo tańszy(za litr około 22zł Big Grin) i działa szybciej- po 45 sekundach mamy sterylne łapki.

Jeżeli mamy dużo akwariów, a nie zawsze się chce iść na drugą stronę domu, żeby umyć ręce, za każdą manipulacją to IMO bardzo dobra opcja- stawiamy w pokoju z baniakami i przed każdym moczeniem łap po prostu je "przemywamy" i patrząc na ryby czekamy to kilkadziesiąt sekund Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Chyba używam tego samego, ale nie pamiętam nazwy, bo przelałam do butelki z pompką Wink Pod ręką mam też zawsze spirytus medyczny (zdjęcie baniaczka w fotorelacji z ubiegłorocznego PCW - na zdjęciu Dzikakuna i inne alkohole Wink )
"Akwarystyka jest jak alkoholizm, wszystko idzie w szkło."
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Też używam tego typu specyfiku, ale nie warto przesadzać - częste sterylizowanie powierzchni dłoni to nic zdrowego Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Natalii zawsze krem na ręce podkradam, więc nie musisz się o gładkość moich łapek Kobuz martwić Rotfl.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(01-05-2018, 17:14 PM)Bastet napisał(a): Chyba używam tego samego, ale nie pamiętam nazwy, bo przelałam do butelki z pompką Wink Pod ręką mam też zawsze spirytus medyczny (zdjęcie baniaczka w fotorelacji z ubiegłorocznego PCW - na zdjęciu Dzikakuna i inne alkohole Wink )

I wydało się że spirytus medyczny podpijałem....
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Też używam skinsepta, na alledrogo jest po 35zł za 1l, tylko trzeba przelać do jakiegoś spryskiwacza Wink.
pozdrawiam
Paweł
Aktualnie - Apistogramma: kullanderii, sp alto tapiche, sp. miua, velifera.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Papja ciekawy jestem też czy do każdego baniaka masz osobny wąż ,  wiadra i siatki? Blush
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Wiadra mam dwa Wink. Jedno na wylewanie wody(gdzie wodę wlewam do niego bez dotykania wężem Tongue), jedno czyste- na świeżą wodę, do wlewania. Z czego tego drugiego używam rzadko kiedy, bo zwykle leję wodę z beczki wężem napędzanym pompą prosto do akwarium Smile. Węży mam pewnie z 10, z czego po każdej podmiance je dezynfekuje i sobie czekają na kolejną czyściutkie-patrząc na to, że nie robię podmiany w każdym akwarium w jeden dzień to spokojnie się to sprawdza Smile.
Siatki oddzielnie- do każdego akwarium, bo niewygodnie się dezynfekuje Rotfl.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości