• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [64L][Azja] Od kuchni.

#81
To już wiecie Wink Ja wolę jednak swoją metodę bez metody i wszystko gra Big Grin
Byś Ruki pochwalił kolegę za akwarium, no dalej, wycisnij trochę wazeliny z tubki Wink Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#82
A mnie się te "siatkowane" liście podobają, szczególnie te "żółte tasiemce" wyglądają na ich tle super

Brawo, piękne akwarium, nawet ten brak typowej herbatki mi pasuje Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#83
(20-08-2012, 19:24 PM)filas napisał(a): A mnie się te "siatkowane" liście podobają, szczególnie te "żółte tasiemce" wyglądają na ich tle super

Brawo, piękne akwarium, nawet ten brak typowej herbatki mi pasuje Smile

Siatki są spoko, tyle, że reszta gdzieś się musi podziać, najwyraźniej miałem stare liście, bo u mnie siatki robiły się po dwóch tygodniach (niezależnie czy gotowane czy tylko opłukane), a reszta syfiła wodę i to nie takim syfem jak lubimy Wink
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#84
Dołożyłem trochę fajnych gałązek wierzby mandżurskiej i co nieco zmieniłem w aranżacji zbiornika. Wyleciały dwie połówki kokosa i doszło parę sztuk Ceratopteris cornuta.

Ogólnie akwarium tętni własnym życiem. Widuje malutkie krewetki i ostatnio zauważyłem, że moje Helenki rozniosły jaja po całym akwa. Naliczyłem tego naście sztuk i mam nadzieje, że uchowa się tego jak najwięcej, bo niestety... Zatoczki również chętnie się rozmnażają.
Gurami w końcu zaczęły przyjmować inny pokarm niż mrożony cyklop. Miałem problem z dostaniem jaj krabów, które polecił mi Killi, więc starałem się je nauczyć, że Wodzień i Artemia są również papu. Liczę na to, że dzięki tym pokarmom bedą lepiej rosnąć, bo od jakiegoś czasu stały w miejscu.
Co do Pangio- ryby są świetne. Nie chowają się, pływają po całym akwa. Super przesiewają piasek i rosną w oczach. Muszę się kiedyś zebrać i skompletować porządne stadko, bo 4sztuki to za mało Smile

Niestety nie byłem w stanie uchwycić pięknego błękitu, którym mieniła się płetwa odbytowa samca.


Załączone pliki Miniatury
                       
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#85
Ładnie coraz ładniej Pley-u z przyjemnością się ogląda te akwarium. Smile
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#86
Napisze to co zwykle przy tym zbiorniku:
brzydki Big Grin

Serio taki problem z jajami w Krakowie? Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#87
Pewnie gdybym polatał więcej, to bym znalazł. Niestety ostatnimi czasy mam mocno ograniczony czas...

Dzięki Smile
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#88
Zbiornik piękny, ale już Ci to mówili Smile
Co do jaj krabów, to Julek też mi kiedyś polecił, i jak nie było w sklepie to poprostu zamówiłem, przyszły ale katrinexu i musze powiedzieć że jakość pozostawia wiele do życzenia. Niemniej jednak rybki uwielbiają ten przysmak Smile
Pozdrawiam
Benek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#89
Szkoda Pleyu że nie mieszkasz w moich okolicach Sad ostatnio przycinaliśmy 8 wierzb mandżurskich.Gałązki były przepiękne ,powstała z nich 3 metrowa kopa Big Grin
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#90
Te akwarium ma nadal 64litry?

Wygląda na zdjęciu na dużo większe.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości