• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [64L][Azja] Od kuchni.

#51
Dojdzie jeszcze wspominana (lub nie) Zwartka wendta. Czekam na przesyłkę z roślinkami.

Naszło mnie, by dodać liści i tak uczyniłem.
Podchodziłem do tego sceptycznie, bo bałem się zepsucia kompozycji, ale szczerze mówiąc wyszło bardzo ciekawie.

Obsada się nie zmieniła i jeszcze troche nie zmieni ( no chyba, że dorwe za darmola dodatkowe kreweteczki)


Załączone pliki Miniatury
               
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#52
No i jest fajnie. Ta ampularia wygląda trochę gigantycznie Big Grin
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#53
Jak dla mnie to wreszcie zaczyna to przypominać rasowe akwarium a nie bajzel z jakiegoś stawu Tongue Jeszcze tylko żeby kokos całkiem przysłoniły mchy, no i żeby te chaszcze doszły. Ze zwartką po lewej będzie cud, miód i orzeszki Big Grin Co do krewetek, jak będziesz grzeczny to może dostaniesz kolejne na zoobotanice Tongue Może do tego czasu znów mi się tak namnożą Wink
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#54
Ampularie polecą do Tanganiki, bo tutaj i tak niedługo nie bedą miały dobrych warunków (po uzupełnieniu obsady bede trochę kwasić wodę).

Dzięki za komentarzSmile
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#55
Modelowe akwarium Azjatyckie powstaje. Brawo

Już mi się podoba bardzo, ma klimat. Wiesz co robić i to zrobisz, zatem czekam na efekt końcowy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#56
(10-07-2012, 22:40 PM)mei napisał(a): Jak dla mnie to wreszcie zaczyna to przypominać rasowe akwarium a nie bajzel z jakiegoś stawu Tongue

No jak ma być odwzorowanie rzeczywistości i natury, to musi być bajzel Big Grin

Fajne akwarium!

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#57
Jak zachowania twoich gurami?Są warte uwagi?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#58
Dawid, akwarium może być i naturalne i ładne a to co było wcześniej, to przypominało mi bajzel w stawie Tongue Pley ma rączkę do baniaków z korzeniami i kamolami. Jeśli chodzi o chaszczarnie, to dopiero się chłopina wyrabia Smile Ale tak jak pisałam wcześniej: zaczyna być całkiem nieźle Big Grin Chociaż byłoby jeszcze ładniej jakby przesunął ten korzeń z 3 planu na 2 a nurzaniec na tył. Niestety Pley tak nie chce zrobić i ciągle się o to kłócimy.. No ale z drugiej strony to jego baniak nie mój Wink
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#59
A mnie się tak podoba, właśnie ten częściowo zasłonięty korzeń robi swoje, taki dziki klimacik, nie jest do końca wszystko poukładane według przyjętych zasad, byle nurzańce nie rozrosły się za gęsto

Osobiście nie widzę tutaj zwartki ale to takie moje fanaberie - nie toleruję nurzańców w połączeniu ze zwartkami Smile

Gdyby nie ta ampularia to akwarium wydaje się dużo większe, fajnie.

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#60
Doszły zwartki i jeszcze troche nurzańca.
Akwarium wygląda tak jak planowałem, teraz kwestia dorzucania liści (teraz jest zdecydowanie za mało) i trzeba zainwestować w stadko Boraras oraz piskorki Smile

Dziękuje za ruch w temacie!
Może i akwarium nie powala aranżacją, czy oryginalnością obsady, ale jest to jeden z moich ulubionych projektów.
Cały ten temat przedstawia efekt mojej pracy, która nie była łatwa. Pierwszy raz kleiłem akwarium od podstaw i pierwszy raz założyłem akwarium, którego myślą przewodnią są roślinki- uznaje to za osiągnięcie i cieszę się, że dzięki tym 64litrom nauczyłem się czegoś więcej Smile


Załączone pliki Miniatury
       
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości