• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [64L][Azja] Od kuchni.

#41
Zmiany.

Doszło mikrozorium, mchy (christmass, flame) i coś ponad 10szt Neocaridina heteropoda.
Myślę jeszcze nad dodaniem zwartki wendta brown, bo aktualny aranż nie przypadł mi szczególnie do gustu...

Widze, że z Trichogaster klarują mi się 2+2, więc ostatecznie bede musiał się pożegnać z jednym samcem, ale wiadomo... Na to jest czas Smile

Po niedzieli powinno wpaść do akwarium stadko piskorków.




Załączone pliki Miniatury
           
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Piskorki będą miały co jeść w małych krewetach... ale oki. NICE
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Nie zależy mi na wielkim przyroście krewetek, a wiadomo, że i tak coś się uchowa Smile

Dzięki za komentarz. Jakieś sugestie ?
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Pleyu - co ja moge napisać? Więcej syfu na tej plaży Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Syfek (liście) + standardowo ciemniejszy kolorek wody, tak ?

Z tym pierwszym bedzie problem. Ruki wspominał, że syfek lubi sie osiadac na mchach, a bardzo by mi było ich żal, gdyby się zmarniły, ale przetestuje to i wysunę też swoje wnioski, bo wiadomo - każde akwarium jest inne Smile

Zabarwienie ( a dokładniej jego brak) wody w akwarium irytuje mnie dłuższy czas. Wrzucę im pare szyszek lub pończochę z torfem.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
Słuszna uwaga z tą Cryptocoryne wendtii brown, złamie troszkę tą zieleń zbiornika. Liście na dnie tez by się zdały, ale tak jak prawi Ruki sporo osiądzie na mchach co nie koniecznie spowoduje ich zmarnienie.
Baleronik a'la Ruki będzie lepszym rozwiązaniem niż szyszki jeżeli chcesz mieć czyste mchy (kwestia gustu).
Apisto"walnięty"
Jest: (A: 156 208 218)
Było: (A: 0 (megastoma) 52 80 87 89 100 101 105 106 110 120 122 126 148 159 163 164 174 175 180 182 183 186 188 189 190 198 200 204 207 208 209 211 218 227 231 234 243)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
W takim razie postaram się zrobić balaronik a`la Ruki Big Grin

Prawdopodobnie pojadę w niedziele na giełdę, to może dorwę jakąś ładną w/w zwartkę Smile
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
Mchy dadzą rade - zerknij na moje akwa z Kelleri Wink Wazne, by nie byly na dnie i w syfie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
(20-06-2012, 11:00 AM)Killifish napisał(a): Mchy dadzą rade - zerknij na moje akwa z Kelleri Wink Wazne, by nie byly na dnie i w syfie.

Dokładnie tak i wcale nie będą zasyfiałe, mchy mam ostro rozrośnięte w jednym akwa z kupą liści i czyste są, przecież wirówki tam nie robisz.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
Obawiałem się,że jak dorzucisz zielska będzie gorzej,ale jest nawet lepiej Smile Choć taka ilość zieleniny nie pasuje do ciebie Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości