• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [112l] Barlusiowe Rio Ampiyacu

#21
Powoli myślę o uzupełnianiu obsady i zakupie rozpraszaczy dla barlowi. Co proponujecie wybrać: nannostomus marginatus czy pstrążenicę marmurkową? Oczywiście priorytetem przy wyborze jest to, aby nie wchodziły w drogę apisto i były bezpieczne dla ich narybku.
 
Podziękowania złożone przez:
#22
Moim marzeniem są pstrążenice, pewnie dlatego, że nie mogę ich miećSmile Super rybska i nie wyjedzą narybku. U mnie jako rozpraszacze świetnie sobie radzą otoski
 
Podziękowania złożone przez:
#23
Mnie też bardzo ciągną pstrążenice ale obawiam się o ich wyskakiwanie i to,że będą mało widoczne siedząc tylko przy powierzchni.
 
Podziękowania złożone przez:
#24
schmeichel skup się aktualnie na barlowi i nie dodawaj im nic bo znowu będzie kicha. One tyle co zmieniły baniak z mojego do silveroaka a teraz trafiły do ciebie. Dołożenie czegoś może zwiększyć ryzyko kolejnego zmieszania biologii.
 
Podziękowania złożone przez:
#25
Jak baniak nieprzykryty to i apisto wyskoczą. Jeśli przykryty to obaw o pstrążenice nie ma.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Podziękowania złożone przez:
#26
Baniak jest przykryty. Jeśli chodzi o barlowi to wiem,że one są teraz najważniejsze!
 
Podziękowania złożone przez:
#27
No to jak przykryty to pstrążenice nie wyskoczą? Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Podziękowania złożone przez:
#28
No to skoro są najważniejsze, to daj sobie spokój z mieszaniem. Dopiero co zabiłeś jedne brakiem kwarantanny nowych ryb, zrobiłeś restart baniaka, i znowu chcesz mieszać? Kto ci potem jeszcze sprzeda jakieś rzadkie ryby na forum?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Podziękowania złożone przez:
#29
Wczoraj kupiłem pstrążenice u mpawa. Nic już nie będę dodawał i mam nadzieję,że wszystko będzie ok:-) Piotrze ja zawsze kieruje się dobrem ryb. Na forum bywało kilka przypadków w których ryby padały bezobjawowo i nikt tego nie ganił. Na100% nikt nie zna przyczyny zgonów. Brak kwarantanny zbrojników to oczywiście mój błąd ale pewnej przyczyny zgonów już nie poznamy i jedynie możemy przypuszczać. Co do sprzedaży rzadkich ryb, no cóż: jeśli ktoś uzna,że nie jestem w stanie zapewnić im optymalnych warunków to niech mi ich nie sprzedaje.
 
Podziękowania złożone przez:
#30
Bo schmeichel to taki nasz forumowy "fishikiller"Rotfl
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości