• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [112l] Barlusiowe Rio Ampiyacu

#11
Nie ma szans. To baniak na 1 harem.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Podziękowania złożone przez:
#12
(09-04-2018, 22:30 PM)Ruki napisał(a): Nie ma szans. To baniak na 1 harem.

Dzięki za odpowiedz. Ten zbiornik to dom dla barlusi i tak zostanie:-)
 
Podziękowania złożone przez:
#13
Do zbiornika dodałem kilka dni temu parkę dzikich L201. Dziś po kilkudniowym powrocie do domu z urlopu zastałem prawie pusty zbiornik:-(Niestety padły wszystkie zbrojniki, drobnoustki i większość barlusi. Nie wiem co mogło być tego przyczyną.
 
Podziękowania złożone przez:
#14
Kwarantannowałeś zbrojniki Wink?
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Podziękowania złożone przez:
#15
Niestety nie.
 
Podziękowania złożone przez:
#16
(02-06-2018, 23:31 PM)schmeichel napisał(a): Niestety nie.
Szkoda mi tych Barlusi, jestem nimi zauroczony, ale takie życie akwarysty pewnie. Nowe rosną w paru akwariach, więc się nie poddawaj, coś zaraz się znajdzie. 
Dla przyssawek znajdź, jakieś alternatywne akwa na przyszłośćSmile
 
Podziękowania złożone przez:
#17
Przyssawki były drogim interesem i dobrą nauczką na przyszłość. Chwilowo jestem zrażony sytuacją i tym,że nie znam przyczyny zgonu ryb.Na całe szczęście mam jeszcze dorosłą parkę ale w większym zbiorniku:-)Jak potraktować teraz zbiornik abym mógł wpuścić do niego w przyszłości ryby? Całkowity restart czy tylko dezynfekcja?
 
Podziękowania złożone przez:
#18
Jak chcesz przeprowadzić dezynfekcję bez restartu Wink? Przy tak szybkich zgonach obstawiałbym konflikt bakteryjny, ale nie da się powiedzieć tego na 100%. Najlepiej dezynfekować zbiornik virkonem, a potem środkiem o innej substancji czynnej(np. przetrzeć jakiś dezynfekantem na bazie alkoholu) ewentualne kokosy czy korzenie mozesz wyprażyć w piekarniku lub wygotować. Rośliny do wyrzucenia, sprzęt możesz również zdezynfekować w virkonie. Wkłady z filtra wyprażyć w piekarniku, albo wygotować.

Tylko pytanie, czy po wsadzeniu elek do tego akwarium nie wkładałeś rąk do tego akwarium, a później do innego bez porządnego mycia, lub czy nie używałeś tych samych wiader czy węży, bo jeżeli to było ewentualnie coś mocno zjadliwego, to możesz mieć problem w każdym akwarium.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Podziękowania złożone przez:
#19
Na szczęście nie grzebałem w drugim zbiorniku. To co mogłem wygotowałem, sparzyłem a piasek wyrzucilem. Zbiornik potraktuję kilkukrotnie nadmanganianem ponieważ mam do niego najłatwiejszy dostęp (apteka).
 
Podziękowania złożone przez:
#20
Zbiornik już po restarcie. Wczoraj ponownie go odpaliłem i zalałem wodą.
 
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości