• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja

Title: Alcolapia alcalica

Piękne są te samce. Jaki uzyskujesz rozkład płci u młodych? Rozumiem, że trzymasz je na tych 28 stopniach cały czas?
Z Mekki na Półwysep Jukatan - gdzie występują pielęgnice Meeka (Thorichthys meeki) - jest w linii prostej 12 546 km.

Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Nie, 28 stopni jest jak jest zimno w pokoju Big Grin. Mam u nich obecnie słabszą grzałkę(bo ta której używałem wcześniej postanowiła sobie pęknąć i nie miałem nic mocniejszego na wymianę), więc temperatura waha się od 28 do trochę ponad 30 stopni w zależności od temperatury wokół akwarium.

Rozkład płci się nie zmienił, ciągle dostaję podobną proporcję- większość samic w miotach Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl

Odpowiedz
(16-05-2020, 16:58 PM)Papja napisał(a): Rozkład płci się nie zmienił, ciągle dostaję podobną proporcję- większość samic w miotach Wink.
Czyli perfekt Okok
Z Mekki na Półwysep Jukatan - gdzie występują pielęgnice Meeka (Thorichthys meeki) - jest w linii prostej 12 546 km.

Odpowiedz
Piękne,lubię ryby które są w ciągłym ruchu i do tego nie są strachliwe. Niestety zawsze jest jakieś ale... W tym przypadku temperatura, przy wymiarach swojego akwarium oraz temp. jaką mam w pokoju zbankrutowałbym z opłatami za prądBig Grin

Odpowiedz

Codzienne zaloty Wink

Odpowiedz
Piękne pielęgnice. Myślałem że są porównywalne z Danakillia ale chyba te drugie mają większy poziom ADHD Big Grin

Odpowiedz
Wow ..!!  Piękne ryby ..
Satanoperca lilith ,S. acuticeps ,S.jurupari (Peru),S. sp. leucosticta, ,,S.pappaterra, Biotodoma wavrini, Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.Sp. "Batovi blue",Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis,P. phoenicurus, P.nagyi,

Odpowiedz
Zjawiskowe ryby, oglądam film 4 raz
[Obrazek: baneria.jpg]
-Chiapaheros grammodes
-Nandopsis haitiensis 
-Nandopsis tetracanthus
-Parachromis motaguensis

Odpowiedz
W słońcu wyglądają przepięknie, zgadzam się Wink