• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwarium 180x60x50 komin i sump

#1
Cześć. 
Do 2 miesięcy planuję postawić nową Tanganikę. Znalazłem odpowiednią firmę (mam nadzieję) która zrobi szkło i stelaż. Mam kilka pytań i wątpliwości.
Jakiego typu / rozmiaru komin wewnetrzny proponujecie. Początkowo zastanawiałem się nad trójkątnym (będzie w lewym górnym rogu) ale gdzieś przeczytałem opinię, że trójkąt powinien mieć po 25cm z każdego boku akwarium. Wg. Mnie to jest zbyt dużo. I teraz pytanie: jakie wymiary powinien mieć komin trójkątny lub prostokątny (standardowo 3 rurki) żeby to funkcjonowało jak trzeba, a jednocześnie zajmowało najmniej miejsca? No i który będzie lepszy i dlaczego? 
Kolejna sprawa dotyczy stelaża. Wstępnie po przymiarkach wybrałem 75cm maks 85 (akwarium dla muszlowców, nie może być zbyt wysoko względem kanap) Jakich wymiarów sump powinienem zrobić? Nie mogę się doszukać, żadnego poradnika odnośnie policzenia objętości sumpa, żeby woda w razie zaniku prądu się nie przelała. Komin będzie 5cm niższy od wys. akwarium czyli 45cm + grzebień czy razem z grzebieniem?)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości