• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Poproszę o biotopową obsadę

#11
Zdjęć, czy filmów z Uaupes raczej nie znajdziesz. Są za to inne z Rio Negro, na których można się wzorować.

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Na tym pierwszym filmie filmie opierałem swoja koncepcje na baniak. Trochę się boję ze jak nazwę mój zbiornik Rio Uaupes to ktoś mądry mi zarzuci ,ze tak ona nie wygląda. Szukam cały czas po prostu potwierdzenia że tak wyglądać może

Wysłane z mojego MYA-L41 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
W Polsce Ci nikt tak nie rzuci - będziesz miał obsadę stamtąd i prawdopodobny wygląd habitatu i będzie git. 
Natomiast patrząc na obecny projekt Blehera, jego zony Natashy i jego ekspertów, to tam jest na zasadzie: albo masz foty i filmy plus lokalizację gps, albo "certyfikat Bleher approved". Inaczej nie masz najmniejszych szans na biotopowy zbiornik. Moje poglądy przy ich podejściu to lajcik Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Plan jest taki by zbiornik pokazać szerzej niż w Polsce. Może się uda w tym roku.

Wysłane z mojego MYA-L41 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Jeśli myślisz o konkursach i zależy Ci na dobrym poparciu w źródłach (ze zdjęciami, współrzędnymi GPS, parametrami wody i opisami przyrody ożywionej i nieożywionej) to zacznij od końca.
Znajdź źródła, a potem zrób pod nie zbiornik Smile

Ja swego czasu myślałem o czymś z A. Mendezi w roli głównej. A inspiracji szukałem w opisie naukowym tego gatunku -> KLIK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Ewentualnie będę porównywał moją aranżację ze zdjęciami z BW i jak znajdę właściwe z opisem i lokalizacją to tak nazwę swój zbiornik Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Polecam tomas and martin apistogramma tam znajdziesz zdjecia biotopow I ryb I opis apisto
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
]Czekałem trochę, zastanawiałem się i wreszcie zaczynam kompletowanie obsady . Jako pierwsze zbiornik zasiedliła para Dicrossus filamentosusi (tych jeszcze nie miałem) . Dziś zapoznają się ze swoim już zbiornikiem. Teraz jeszcze jakieś niewielkie rozpraszacze i kirysy.
[Obrazek: 27da5f909a8cbf1537b9bae962e9e2de.jpg][Obrazek: eb9f4f13b17c3d739d94b8ed1991a8f7.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
I jak? Dobrałeś już obsadę?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Jeszcze niestety nie. Nie mam czasu teraz przysiąść. Na pewno jeszcze trafi tu 3 szt kratkowanej. Nadal jednak nie mogę znaleźć informacji o kiryskach z górnego Rio Negro a jak już znajdę to okazuje się że nie do zdobycia u nas.

Wysłane z mojego MYA-L41 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości