• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Poproszę o biotopową obsadę

#1
Cześć. Dawno nie pisałem ale nie miałem jakoś weny i czasu. Problemy w zbiorniku spowodowały podjęcie decyzji o restarcie zbiornika . Najchętniej widział bym w nim pielęgniczki. Inne niż Kakadu bo te już miałem i pomimo faktu że to piękne ryby o ciekawych zachowaniach to chciałbym jakieś inne. Ale od początku. Zbiornik ma 126 litrów, wiem że to niewiele ale takim dysponuję i na chwilę obecną jest. W mojej głowie mam już obraz tego zbiornika po restarcie , będzie duża ilość korzeni , liście i brak roślin. Celuję w BW i chciałbym pielęgniczki właśnie z tych wód. Taki które występują tylko w BW by nie było wątpliwości . Jeżeli możliwe jest zaproponowanie przez was jakiś towarzyszących kirysków ewentualnie zbrojników to też będę wdzięczny. Ważne by występowały razem w naturze na tym samym obszarze, a może dokładniej w tym samym miejscu Parametry wody nie są barierą bo mam filtr RO.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
https://www.google.com/maps/d/viewer?mid...789063&z=4 Tu masz stronkę na której jest pokazane gdzie jakie żyją. Obierz sobie daną rzekę i dopasuj. Jak tak zrobiłem wcelowałem w rzekę RioNegro i dobrałem sobie ryby.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Bardzo ciekawa wrzutka,dzięki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Mariusz, najprościej by było jakbyś wybrał sobie jakąś Apisto, a my pomożemy dobrać obsadę. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Właśnie tak miałem zrobić. Chyba będzie trzeba dryndnąć do mpawa. Zobaczę co ma ciekawego. I wtedy dam znać.

Wysłane z mojego MYA-L41 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Zbiornik wreszcie dostał nowe życie. Aranżacja zaczerpnięta ze zdjęć z Rio Negro. Liście odrobinę niebiotopowe ale nie miałem ostatnio okazji poszukać sani buku ani grabu. Myślałem o Elizkach do tego zbiornika ale muszę je najpierw znaleźć. Może macie jakieś źródło?


[Obrazek: dacbf2031ea4ec0b9a81fbbbc863a529.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Mpaw ma elizy Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Po przejrzeniu kilkunastu lub więcej stron już prawie postanowiłem że mój baniak pójdzie w stronę odtworzenia rejonu Alto Rio Negro. Rodzi się natomiast pytanie czy apistogramma elizabethae tam występuje. Na jednej z zagranicznych stron spotkałem się z wyszczególnieniem tego gatunku i chcę to potwierdzić na forum.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Wg Wikipedii północną granicę regionu Alto Rio Negro wyznacza rzeka Rio Negro wraz z dopływami, do których należy Rio Uaupes. "Type locality" (holotyp? - niech mnie ktoś poprawi Smile)  A. elizabethae pochodzi z dopływu Rio Uaupes, więc możesz chyba przyjąć, że występują w tym regionie.

Jeśli mogę coś doradzić, to proponuję zamiast całego regionu wybrać rzekę, lub jej fragment jako wyznacznik geograficzny. Alto Rio Negro to kawał dżungli i może być trudno w 126 litrach zawrzeć wszystkie charakterystyczne cechy Wink.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Mówiąc szczerze to zastanawiam się nad Rio Uaupes. Bardzo mało jest niestety materiału na temat podwodnej części tej rzeki,ale ciągle szukam

Wysłane z mojego MYA-L41 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości