• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtracja zbiornika 1340l 3.2x0.6x0.7m

#31
Jacek przecież to żarło więcej prądu niż holender 500L
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
E no bez przesady, lacznie jadlo jakies 200wat (same filtry w tej 1800l). Dla porownania teraz bede ciagnal swoje ~8000l na trzech pompach 50w kazda czyli 150w. Akwa ponad 4 razy wieksze a filtracja zjada mniej praduSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
(08-04-2018, 13:00 PM)jaciek napisał(a): E no bez przesady, lacznie jadlo jakies 200wat (same filtry w tej 1800l). Dla porownania teraz bede ciagnal swoje ~8000l na trzech pompach 50w kazda czyli 150w. Akwa ponad 4 razy wieksze a filtracja zjada mniej praduSmile
Jakie pompy będziesz stosował?

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Od kiedy tylko pojawily sie na rynku stosuje zawsze te https://www.akwarystyczny24.pl/aqua-nova...-7008.html
Fajnie wykonane pompy, najcichsze i generujace najmniejsze drgania ze wszystkich jakie do tej pory stosowalem (mi. te „ultra ciche” jebao). No i nie kopia prodem po kilku latach jak kabel rozmoknieSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Kurde mialo byc prądemSmile „prodem” brzydko wygladaSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Nie mam komina by zastosować sump. Czy warto jakieś inne rozwiązanie  zastosować by podłączyć  sump? Jakie wymiary powinienem mieć sump do takiego zbiornika?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Sciagnij poerwszego lepszego szklarza z okolicy i wywierci i kilka otworow i wklei komin. Pewnie wyniesie cie to ze dwie stowki max. To jest temat ktorego nie wolno przegapic bo pozniej moze byc ciezko z uzyskaniej odpowiedniej wody. Mowie to jako osoba ktora stawiajac swoje pierwsze duze akwa -1800l bylem „madrzejszy” od wszystkich dookola ktorzy namawiali mnie na sumpa ale ja wiedzialem swoje i skonczylo sie to tak ze po niecalym roku sprzedalem akwa i postawilem takie z kominem i sumpem
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Tylko problem w tym że mam już zalane wodą, teraz to raczej ciężko  cokolwiek zrobić...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Wodę można zawsze spuścić . 
Ja mam połowę tego co ty i brałbym w tej chwili tylko sumpa . W zamian chodzą 2 kubełki , jeden wewnętrzny + skimer. Do tego cyrkulator  8000l/h . w sumie jakieś 6700 l/h na filtrach. 
Bywa że nie  jestem zadowolony z efektu .

Teraz jeszcze możesz zrobić lepiej - potem więcej  zachodu i $$$$$ pójdzie ci na to .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
W dodatku każdy dodatkowy filtr to kolejne miejsca możliwych wycieków.
Sump ustawisz pod kominem i nawet jak coś przecieknie to woda będzie kąpać do sumpa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości