• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtracja zbiornika 1340l 3.2x0.6x0.7m

#21
Totototo nie ogarnia kostki 30 l z linku .
Eheim to Mercedes w porównaniu przy hulajnodze z linku .
Mam teraz też coś takiego  https://reefshop.pl/eshoper/pl/p/Aquario...iowy-/5369

 i też powierzchnię 180/70 ogarnia
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Ja ze swojego eheima wyciągnąłem gąbkę całkowicie, nie chciało mi się go czyścić. Gorzej że przystawki z czasem przestają trzymać.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Można i tak - ja nie próbowałem.
Po 3/4 latach , przyssawki straciły .Moc , można chyba dokupić.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Skimmer eheim skim 350 chodzi  od rana, daje radę  bez problemu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
(29-03-2018, 15:55 PM)Topielec napisał(a): Ja ze swojego eheima wyciągnąłem gąbkę całkowicie, nie chciało mi się go czyścić. Gorzej że przystawki z czasem przestają trzymać.

no, czyli jednak rozpylasz błonę w toni wodnej i dopiero to filtruje mechanik Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Dziś rano czyściłem gąbke, była mocno zabrudzenia. Fx6 i ikola 450 tak jak przypuszczałem nie dają  sobie rady z tym zbiornikiem. Z racji  wygody będę stawiał jeszcze jeden kubełek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Prowadzenie takiego szkła na kubłach to lekkie nieporozumienie dla mnie. Więcej z tym roboty niż przyjemności. Ale jak ktoś chce i nie szkoda mu kasy na kolejne kubełki to czemu nie....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
(04-04-2018, 13:48 PM)tuptuś napisał(a): Prowadzenie takiego szkła na kubłach to lekkie nieporozumienie dla mnie. Więcej z tym roboty niż przyjemności. Ale jak ktoś chce i nie szkoda mu kasy na kolejne kubełki to czemu nie....
Popieram. Po wielu latach kubełków i m.in Eheimów największych doceniam komin i sump z automatyczną podmianą z RO.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Od pierwszej strony az sie prosilo o takie komentarze jak te dwa powyzej. Zbiornik tej wielkosci na kublach to pomylka szczegolnie przy duzych rybach. Jakies 6 lat wstecz przerabilem 1800litrow pracujace na 4 eheimach 2080 i 4 jblach 1500- dramat. Nic nie zastapi pod wzgledem wydajnosci, prostoty i kosztow zwyklego sumpa
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Ja tak w żartach oczywiście powiem że kubełki to lubię ale do przechowywania śledzi albo kapusty kiszonej

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości