• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtracja zbiornika 1340l 3.2x0.6x0.7m

#51
Jeśli się nie zapowietrzy to zadziała normalnie. A jeśli się zapowietrzy to przyda się odpowiednio policzona komora pompy która uniemożliwi przelanie akwarium woda z sumpa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#52
(17-04-2018, 07:08 AM)jaciek napisał(a): Osobiscie nie umialbym w spokoju wyjechac na wakacje i zostawic zbiornik z takim wynalazkiem. A co jesli no pod nieobecnosc wlasciciela zabraknie chwilowo pradu w zbiorniku i opadnie poziom wody? Wtedy chyba pudlo nie zassa jej ponownie po wlaczeniu napiecia?

Czy to pompa czy sump dłuższy brak prądu to problem. U siebie to "załatwiłem" - inverter plus akumulatory stare samochodowe i na 24H mam zasilanie. Do tego sump musi mieć odpowietrzacz na wylocie.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#53
Tylko pytanie co to znczy dluzszy? Ja jestem zalogowany na pge dystrybucja i przychodza mi maile z kilkudniowym uprzedzeniem w jakie dni, w jakich godzinach i miejscach bedzie wylaczany prad. Dlatego zawsze dzien wczesniej nie karmilem ryb i na nastepny dzien ryby smialo wytrzymywaly po10h bez pradu (nigdy nie wylaczali na dluzej). Zero dodatkowego napowietrzania. Sump tak policzony zeby pomiescil nadmiar wody i wystartowal po wlaczeniu pradu- zreszta jak wszystkie moje sumpy. A ryby jak wiadomo zawsze plywaly u mnie duze 50-100cm. Jedynie w akwarium z plaszczkami na ten czas podpinalem napowietrzacze azoo (chyba 40zl sztuka) takie na baterie ktore super bujaly naprawde duze (fi15cm) kamienie napowietrzajace wytrzymujac dwa dni na bateriach
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#54
(17-04-2018, 18:32 PM)novi napisał(a): Do tego sump musi mieć odpowietrzacz na wylocie.

Co konkretnie masz na myśli bo brzmi tajemniczo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#55
(17-04-2018, 21:20 PM)tuptuś napisał(a):
(17-04-2018, 18:32 PM)novi napisał(a): Do tego sump musi mieć odpowietrzacz na wylocie.

Co konkretnie masz na myśli bo brzmi tajemniczo.
Kiedyś już pisałem:
https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=...z#pid99701

chodzi o to, że jak nie ma prądu pompa w sumpie się zatrzymuje a woda zchodzi z akwa - przez rurę wylotową z sumpa z tzw deszczownicą - i jak nie ma odpowietrzacza to u mnie schodzi ponad 60L aż odkryją się dziurki w rurze/deszczownicy, która u mnie jest nieco poniżej poziomu wody w akwa bo nie lubiłem tego chlupotu. Jak jest powyżej poziomu to odpow. nie trzeba.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#56
Tajemniczo brzmiało a to zwykle zbyt głębokie umiejscowienie wylotu
Ale domyślam się ze priorytetem była cisza?
Patent "na dziurkę" rozwiązuje ten problem. Można zrobić ją już w kominie wtedy nie spływa woda z rur jeśli są długie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#57
Filtr fx6 to jakaś porażka, jest tak głośny że zauważam różnicę gdy sie wyłączy na minute oglądając film akcji na kinie 5.1
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości