• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Dwie pompy szeregowo/

#11
Jeszcze raz napisze ze chcialbym zamontowac 2 takie same pompy 1400l/h
Pierwsza przed kubelkowym prefiltrem druga za kubelkiem z biologia

Kwestia cisnienia i w efekcie rozszczelnienie calego ukladu najbardziej mnie frapuje

Ps grawitacja nigdy nie da takiego splywu jak napedzenie przeplywu pompka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(26-03-2018, 09:35 AM)galimedes napisał(a): może być problem z ciśnieniem w kuble i może on się rozszczelnić i przeciekać. Jak wydajność pompy na wylocie jest większa, to pewnie nie będzie takiego problemu...

Pozdrawiam

święte słowa - kiedyś połaczyłem dwa eheimy, chyba  2015 i 2017 szerrgowo - i miałem potop w domu po mcu.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
No tak ale to filtry o roznym przeplywie
Na logike przy 2x1400 powinno byc ok?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Witam, biorąc pod uwagę przepływ bez zakłóceń to tak ale... Filtry z czasem się zapychają i wówczas wydajność pompy za filtrem spada a pompa przed filtrem pracuje ciągle z taką samą mocą i .. problem gotowy ..
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
...btw dzis przyjechala druga pompa
Zamontowana i poki co wszystko dziala bez zarzutu, przeplyw widocznie sie zwiekszyl wiec cel zostal osiagniety
Obserwuje caly uklad trzymajac kciuki Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Siema

A ja się podepnę pod ten topic.
Czyściłem dzisiaj swojego fluvala 206 i niestety musiałem dołożyć porcję torfu i Phosex Ultra JBla. I niestety nie zmieściła mi się biologia. Przesunąłem ceramikę na przód filtra czyli przed gąbkami. Jako że mam nie używany Fluval 106 chciałbym zrobić prefiltr do 206stki. 
Obejrzałem filmiki Akwa Łobuz na Youtube i On używa jakieś małe "chinczyki". Pomyślałem o mojej 106stce.

1 Nie chcę mieć 2 kubełków podłączonych osobno bo żaden z nich nie jest idealny w czyszczeniu wody i nie potrzebuję wzmocnionego ruchu wody. 
2 Potrzebuję prefiltr tak aby co 3-4 miesiące mógłbym wymieniać torf i inne dodatki i ewentualnie go czyścić.
3 Prefiltr zabezpieczy mi biologię i nie będę jej otwierał przez rok

I teraz nasuwa mi się pytanie:
1 Czy prefiltr ustawić wyżej niż filtr z biologią tak aby grawitacja  przecisnęła wodę przez mechanika aż do biologii?
2 Filtry kubełkowe wytwarzają podciśnienie i uszczelniają się. O ile biologia będzie zasysać wodę (i uszczelnia się) to prefiltr będzie pod dodatnim ciśnieniem. Istnieje ryzko rozczelnienia a już miałem kiedyś problemy z FLUVALAMI.

Co o tym myślicie? Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie w tej materii?
===============
Pozdrawiam
damian
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości