• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Dwie pompy szeregowo/

#1
Witam
Czy ktos z szanownych forumowiczow uzywal z powodzeniem dwoch pomp spietych szeregowo w zestawie kubelkowy prefiltr + kubel wlasciwy/biolog?
Dodam jeszcze ze pompy o tym samym przeplywie pierwsza przed prefiltrem druga za kubelkiem
Dzieki bardzo
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ja kiedys mialem spiete dwa kubelki tetry w szeregu i chodzilo to nawet fajnie.Troche zwiekszyl sie przeplyw ale to bylo w 220 L tylko. A dlaczego dwie pompy * bo rozumie ze to odzielne pompy np Aquaela*  ? Nie lepiej jedna mocniejsza?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Aquael mocniejszych nie ma niz 1400l/h
Zamontowalem wczoraj duzego chinczyka i spadla mega wydajnosc
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Nie jestem jakims specjalista ale nie wiem co chcesz osiagnac montujac dwie pompy a nie np jeden mocniejszy kubelek czy np pompe eheima z przeplywem 3400L/ H . Na moj chlopski rozum dwie pompy po 1200 L nie dadza w sumie 2400 litrow a tylko co najwyzej nie bedzie spadku przeplywu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Tego typu pompa np eheima kosztuje min 600zl a ja az takiego przepywu nie potrzebuje to 1
2 pobiera ona 80w!!
3 nie pasuje przylacze 
Aquael unipump 1400l/h to 19W i koszt 100zl

Masz racje 2x1400 to w najlepszym wypadku bedzie 1400l/h  

Poki co po lekkim czyszczeniu kubla jest lepiej z 
przeplywem Smile ale tak na oko to przeplyw nie przekracza 1000l/h
I minus tej aquaelowskiej pompy jest taki ze unoszenie wody to maks 1,55m co przy stosunkowo wysokim akwa i 2 kublach dlawi przeplyw
Dzieki bardzo za rozkminy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Zależy jakie ryby i jakie wymagania. Ogólnie lepiej zastosować łatwy w czyszczeniu jeden filtr zewn. plus pompę cyrkulacyjną -jak ryby lubią nurt. U siebie mam malutką Aquabee UP 3000 jeszcze w Niemczech robiona (40W) plys aquael cyrkulacyjną.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Faktycznie pompa warta uwagi
Dzieki

Na 264l 
Mam jeszcze aquael turbo 2000 gabka plus 500ml matrixa i 600ml ceramiki aquaela
Na razie to chula przy bardzo mocno brudzacej obsadzie (l204) z czasem do redukcji

Duzy chinczyk to super rozwiazanie bo mialem dosc czyszczenia co 2 dni gabki na wlocie Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Jeszcze nasuwa mi sie takie pytanie
Czy jest jakis limit jezeli chodzi o przeplyw przez wklady filtracji biologicznej?

Nie bede sie zarzekal ale to najprawdopodobniej na tym forum przeczytalem ze im wolniejszy przeplyw tym lepiej

Peace
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Hm tez jestem ciekawy . Jeszcze nie trafilem na jakies konkretne liczby jezeli chodzi o nitryfikacje . Np 1 litr zloza biologicznego przeplyw 300 L / H albo jak dlugo musi woda miec kontak z tym zlozem aby procesy biologiczne dzialaly prawidlowo. Nie doczytalem nigdzie takiej zaleznosci . Wszyscy raczej mowia o badaniu parametrow wody i czy przeplyw jest maly czy duzy wazne by odpowiednio dzialal i NO2 = 0. Oczywiscie chodzi o nitryfikacje bo denitryfikacja to wiadomo malo tlenu = malutki ruch wody = minimalny przeplyw . Osobiscie w moim akwarium mam dwa filtry o podobnym przeplywie jeden mechanik drugi typowy biolog .Dziala to jakos u mnie ale ciagle sie ucze i jezeli moge cos ulepszyc to z mila checia to zrobie. 
Ps woda w kubelku nie plynie z tak wielka predkoscia przez zloza jak na wylocie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Witam, o ile wiem (choć nigdy nie używałem żadnego ) zewnętrzne filtry kubełkowe chodzą na zasadzie spływu grawitacyjnego , czyli to grawitacja pcha wodę do kubełka a pompa wypycha ją z powrotem do akwarium. W takim układzie tyle ile pompa da radę wyciągnąć z filtra , tyle wody tam wleci i ciśnienie nie jest za duże. Jak dasz, pompę na wlocie do kubła a pompa za kubłem będzie miała mniejszą wydajność, może być problem z ciśnieniem w kuble i może on się rozszczelnić i przeciekać. Jak wydajność pompy na wylocie jest większa, to pewnie nie będzie takiego problemu...

Pozdrawiam
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości