• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Thorichthys socolofi 'Rio Bascan'

#1
W ostatni weekend spełniło się moje Centralsowe marzenie - dzięki inicjatywie Sendoga i pomocy dwóch maniaków z Francji - Jerome S. i Rodrigue A. wpadło w moje ręce stadko 8 sztuk Thorichthys socolofi, odmiana z Rio Bascan w Meksyku. Ryby pochodzą z hurtowni Iktus Aqua we Francji i najpewniej jest to pokolenie F1 (jeszcze tego nie potwierdziłem).

To jedne z najmniejszych, o ile nie najmniejsze pielęgnice z Meksyku i tym samym CA (samce nie powinny przekraczać 12 cm), co w połączeniu z relatywnie niskim poziomem agresji można uznać za prawdziwego przedstawiciela "pielęgniczek" Smile W naturze są endemitami dla rzeki Tulija (która z kolei wpada do wielkiej Usumacinty). Obok nich endemitami są tam też Rheoheros coeruleus oraz Paraneetroplus omonti.

Na razie niektóre są trochę przestraszone, ale już jedzą i z tego co widzę nie ma problemów z trawieniem. Mniejsze osobniki są ciekawskie. Mam nadzieję, ze gatunek ten uda się rozpowszechnić w Polsce tak jak to udało się z nanoluteusami. Ale do tego jeszcze daleka droga - trzymajcie kciuki Smile

Poniżej filmik z karmienia shrimp mixem. Szyb nie czyściłem bo nie chcę ich stresować na początku pobytu w akwarium. Przypuszczam że Filas będzie miał coś lepszego do pokazania Smile

- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ryby piękne, ale ten glon to żeś niezły wyhodował Wink
Może jakaś aktualizacja baniaków ?
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
W Twoich rękach nie ma co się bać o ten gatunek w Polsce. Trzymam kciuki żebyś miał co najmniej cztery pary Wink
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Fajne rybska, coraz bardziej się utwierdzam że nie mogę mieć jednego baniaka Big Grin

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
@Adrian jak wszystko się "uleży" to coś pomyślimy.

@Zośka Mam taką nadzieję Smile

@TomaszSchwarzwasser No się wie Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Już zacieram ręce Cwaniak
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
A miało nie być ryb przez jakiś czas Tongue a tu masz!

Małe sokoły w liczbie 7 sztuk przyjechały i pływają sobie w 3 metrowym akwarium - chyba im się podoba Wink Po redukcji planuję zostawić 2 parki i takie akwarium mi w zupełności odpowiada i mam nadzieję, że taki zestaw nie będzie zbytnio wymagający w obsłudze ponieważ nie mam na to obecnie czasu.

Ryby w doskonałej formie, przyjmują każdy z pokarmów suchych jaki mi został i nie wybrzydzają, nawet podpływają do powierzchni co nie zawsze się udawało większości centralsów w drugi dzień pobytu w nowym akwarium.

Niestety nie udaje mi się zrobić fajnych fotek ale dla zainteresowanych tematem i gatunkiem będę co jakiś czas coś wstawiał aby można było obserwować ich rozwój.

   
   

W weekend śmigam po mrożonki i żywca dla nich - będą zadowolone Smile
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dałeś im GPSa do takiego wielkiego akwarium?

U mnie z karmieniem też nie ma problemu, choć zastanawiam się czy mieczyki trochę ich nie przytłaczają. Może będę musiał zredukować liczbę tych ostatnich.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
U mnie pływają z amekami bo nic ciekawego nie ma w pobliżu, ale docelowo nie pasują mi do tych ryb i pewnie będę szukał czegoś fajniejszego, delikatniejszego.
Początkowo jak patrzyłem na młode sokoły to miałem wrażenie, że mają nieproporcjonalnie duże oczy a to zazwyczaj źle rokuje, jednak jak obejrzałem zdjęcia na CRC to ten gatunek tak ma Smile
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Mam nadzieję że łone znowu przywrócą chęci do robienia aktualek co miesiąc Smile bardzo jestem ciekawy jak bedą wygladały w rozmiarach przybliżonych do dorosłych.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości