• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Thorichthys socolofi 'Rio Bascan'

#21
no tak Big Grin wiedziałem, że gdzieś tam obok Australii Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Gratulacje ! Czy one są same w tym wielkim akwarium ..?
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Galimedes, pozwolę sobie za Filasa odpowiedzieć Big Grin. Obecnie są z amekami, a w tym miesiącu ameki idą na zamianę za moje Poecilia salvatoris Smile

Filas, uwielbiam "apisto z CA" więc na któryś miot tych cudeniek się zapisuje, jak tylko bede miał wolne szkło Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(11-04-2018, 21:41 PM)filas napisał(a): Muszę przyznać, że młodzież zadziwiająco szybko wzięła się do "roboty" Tongue

.gif   quicly.gif (Rozmiar: 139.25 KB / Pobrań: 268)
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Dzięki za gratulacje ale wierzcie mi one same to zrobiły Wink mam na dzieję, że kurator się tym nie zainteresuje bo to jeszcze dzieci przecież Tongue 

Sendog - wyjazd na WAC dla każdego z Nas okazał się szczęśliwy - przywiezione ryby spotęgowały to dodatkowo.


Galimedes - tak, są same w 3 metrowym akwarium i tak jak wspomniał Papja towarzyszą im chwilowo ameki. Ostatecznie planuję dwie parki i Poecilie od Papja.

Zosiek - nie widzę żeby urosły ale na pewno nabrały trochę ciałka Smile 

Wszystkich chętnych proszę o cierpliwość, jak przyjdzie odpowiedni moment na pewno podzielę się młodymi.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
(12-04-2018, 18:08 PM)filas napisał(a): Wszystkich chętnych proszę o cierpliwość, jak przyjdzie odpowiedni moment na pewno podzielę się młodymi.

Może wcześniej napiszecie jakieś słowo o nich w naszym e-magazynie Big Grin
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Po trzech dniach młode zniknęły, być może zjedzone przez Ameki. 
Jednak to nie koniec, sytuacja w akwarium bardzo nerwowa, wyłoniły się samiczki, które wyróżniają się wybarwieniem płetw piersiowych, brzusznej oraz już całkiem widoczną, czarną plamką przy końcu grzbietowej. Dominująca samica widoczna na zdjęciu przegania każdego intruza z obranego terytorium, w większości przypadków pomaga jej największy samiec ale zdarza się, że gość się pomyli i popędzi również swoją wybrankę. Jest zaskakująco nerwowo, nie spodziewałem się tego po tych "rybkach" Wink.
Jednak cała agresja polega na przeganianiu co w tak długim dla nich akwarium jest baaaardzo bezpieczne. Nie ma przypadków prześladowania słabszych ryb czy ataków uderzeniem jak to ma miejsce u centralsów pokroju Argenty.

samiczka
   
   

samiec
   

Jest tak dynamicznie, że zrobienie im nawet tak słabych zdjęć kosztowało mnie sporo cierpliwości i chyba dobrze, że w tym akurat przypadku akwarium jest na strychu i nikt mnie nie słyszał Wink

Jeżeli chodzi o Ameki to nie jest łatwo, samce tych ryb nie dają sobie wejść na głowę i bez problemu potrafią pogonić dominującego samca sokołów jak zbytnio im się da we znaki. Czekam na Poecilie tylko przeraża mnie fakt, że trzeba w jakiś sposób złapać Ameki Sad
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Tak się ciesze, że się na nie zdecydowaliście. Tymi fotami pokazujesz jak piękne one potrafią być. W co nie wątpiłem. Są to ryby które muszą kiedyś u mnie się pojawić. Temat bede śledził, pewnie nie raz z wypiekami na twarzy.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Ja przy łapaniu amek stosowałem dużą siatke i podbierałem je od spodu. Szło dużo dużo szybciej niż normalnie.Wink
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Po opisach Filasa odnoszę wrażenie, że u mnie dotychczasowy brak tarła jest spowodowany tym, że największą rybą jest samica. Samce, których mam raczej niewiele (stawiam maksymalnie 3) muszą podgonić. To samo przerabiałem gdy miałem pierwsze nanoluteusy.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości