• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Thorichthys socolofi 'Rio Bascan'

(08-02-2020, 12:32 PM)piotrK napisał(a): I jak Zosiek, udało się coś odchować?

Nie , bo się podjarałem, że utrzymują ponad tydzień młode. Zaufałem im Tongue któregoś dnia było po wszystkim.
Przenoszę je lada moment do większego akwarium i chyba pare zostawię w tym co są i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Czy ktoś ma może aktualnie młode na sprzedaż?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Dorosłe zamieszkały z młodymi w 300 L akwarium. Niestety jeden samiec nie przeżył przenosin, ale przynajmniej na jakiś czas jestem spokojny o obecność tego gatunku w moich akwariach. Aktualnie mam 4 dorosłe i ponad 10 maluchów. Jeżeli będę chciał coś odchować to jednak będę musiał odłowić zwinniki i niedobitki Teleocichla, które zamieszkują z nimi ten zbiornik Big Grin

W czasie przenosin zmierzyłem dorosłe ryby: samce mają po około 11 cm, duża samica 10, a mała samica ledwie 7 cm. Prawdziwa pielęgniczka z CA Smile

Jak widać najstarsza samica zadomowiła się bardzo dobrze, tylko trochę nie dogaduje się z nowym partnerem.

   

   

   
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Fajne fajne...tylko wychodzi na to, że dość delikatne.
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Albo ja nie mam do nich ręki. Z tego co wiem u Łojca i Zośki padów nie ma.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
PiotrK dalej ci padają? Myślałem że to przez dietę, a w zasadzie hikari. U mnie zgonów nie ma z czego się ciesze, ale też nie mam młodych. Ostatnie tarło odbyło się bardzo dawno. Z moich obserwacji to ryby wytrzymałe, bez problemowe. Karmie głównie roślinnymi pokarmami, różnych firm. Od czasu do czasu mrożonki.

Ps. Ostatnia fota świetna. W sam raz na koszulkę Smile
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
W sumie to od dawna nie padały, nie było problemów. Ale ostatnio jeden samiec spuchł, potem drugi po przenosinach. Mam wrażenie że jak się czymś mocno zestresują to dostają jakiegoś zakażenia, które bardzo szybko działa. Na pewno wcześniej częściej padały przez złą dietę.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Zobaczymy co u mnie będzie po przenosinach. Moje akwarium zrobiło się dla nich za ciasne.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Melduje posłusznie, że para pilnuje młodych 20+ już ponad dwa tygodnie. Ładnie rosną, a rodzice zajęli 2/3 akwarium. Molinezje i mieczyki nie interesuje się narybkiem, za to reszta pielęgnic co jakiś czas próbuje coś przekąsić. Zdjęć, filmów nawet nie próbuje robić. Nie stresuje, nawet szyb nie myje
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
I bardzo ładnie, ciekawe ile wyrośnie, ale jeżeli już żyją dwa tygodnie to coraz mniej może im zagrozić. Jak masz czas to nastaw im artemię żeby je dokarmić.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości