• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Thorichthys socolofi 'Rio Bascan'

Ja swoje trio(1+2) mam w baniaku o dnie 95x55. Agresji nie ma żadnej, młodych też się nie udaje odchować, niestety mieczyki palenque są już większe od moich sokołów i są zbyt ruchliwym towarzystwem....
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ja miałem w 113x60cm 2 samce i 3 samice, zero agresji, teraz pływają razem z innymi rybami dodatkowo i też jest wszystko ok.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Odnoszę niejasne wrażenie, że ten gatunek lepiej sprawdza się w mniejszych akwariach. Przecież Filas miał w 3 metrowym baniaku tragedię.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ja mam 2+2 i 1+2 w akwariach 80x40, zero praktycznie agresji i w obu akwariach mam mieczyki, tarła są ale młodych nie widziałem. Mam chęć zostawić parę, ale zamiast mieczyków dam im do towarzystwa tylko ze 4 małe gupiki (3-4 cm).
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(07-10-2021, 12:42 PM)piotrK napisał(a): Odnoszę niejasne wrażenie, że ten gatunek lepiej sprawdza się w mniejszych akwariach. Przecież Filas miał w 3 metrowym baniaku tragedię.
Bo to zapewne znowu zaleta tzw. przerybienia, które choć byśmy nie chcieli to jednak działa.

Przypomina mi się obserwacja z Kostaryki - pierwsza rzeka w jakiej podglądaliśmy ryby - Rio Uatsi

Pierwsza miejscówka gdzie było mało par z młodymi i miejsce "pod korzeniem", które  wyglądało trochę jak arena walki pomiędzy kanna a bussingi Wink

Potem inny fragment rzeki mało interesujący dla tamtejszych pielęgnic - płaskie piaszczyste dno i brzegi skaliste niczym w Tanganice ale w jednym miejscu przed mostem małe skupisko naniesionych gałęzi i liści i chyba cały przekrój większości gatunków pielęgnic z tej rzeki i ... spokój, każda para zajmowała malutki skrawek i jakoś to funkcjonowało Wink

U mnie te 3m nie dawały nic o czym sobie marzyłem, ryby po prostu zajmowały większy teren a agresję można było zmniejszyć jedynie dodając kolejnych ryby Sad
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Wygląda na to, że i one lepiej funkcjonują w zagęszczeniu. Czytałem, że pary mnożą się w odległościach 60cm od siebie. U mnie zauważyłem, że pomimo miejsca kolejna para wytarła się 20-30 cm od drugie. Jakby nie było drugiego końca akwarium. Pozostaje mi sprawdzić zatem jak będą żyły w grupie.
Co do trzymania w grupie na yt jest koleś co trzyma tak wszystkie Thorichthys. Może faktycznie to jest sposób.
U mnie przy mieczykach też nie uchowało się nic z młodych, teraz mam je z P. salvadoris i narybek utrzymuje się jeden i drugi.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Kilka zdjęć po podmiance

   

   

   

   
Jumpeveryone
[-] Post Zimna Zośka otrzymał 5 Lubię to od:
  • macioch, michal_kov, piotrK, schmeichel, wet-aqua
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Sory, że nie przeczytałem całego wątku A pewnie było gdzieś mówione.... samice jak
u innych centralsów poznajemy po plamach na płetwie grzbietowej?

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Tak, poza tym w większości przypadków są mniejsze. Jedyny problem to taki, że zdominowane samice mogą nie mieć plamki zbyt wyraźnej.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
[-] Post piotrK otrzymał 1 polubień od:
  • Goran
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości