• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Thorichthys socolofi 'Rio Bascan'

Ja swoje trio(1+2) mam w baniaku o dnie 95x55. Agresji nie ma żadnej, młodych też się nie udaje odchować, niestety mieczyki palenque są już większe od moich sokołów i są zbyt ruchliwym towarzystwem....
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ja miałem w 113x60cm 2 samce i 3 samice, zero agresji, teraz pływają razem z innymi rybami dodatkowo i też jest wszystko ok.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Odnoszę niejasne wrażenie, że ten gatunek lepiej sprawdza się w mniejszych akwariach. Przecież Filas miał w 3 metrowym baniaku tragedię.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ja mam 2+2 i 1+2 w akwariach 80x40, zero praktycznie agresji i w obu akwariach mam mieczyki, tarła są ale młodych nie widziałem. Mam chęć zostawić parę, ale zamiast mieczyków dam im do towarzystwa tylko ze 4 małe gupiki (3-4 cm).
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(07-10-2021, 12:42 PM)piotrK napisał(a): Odnoszę niejasne wrażenie, że ten gatunek lepiej sprawdza się w mniejszych akwariach. Przecież Filas miał w 3 metrowym baniaku tragedię.
Bo to zapewne znowu zaleta tzw. przerybienia, które choć byśmy nie chcieli to jednak działa.

Przypomina mi się obserwacja z Kostaryki - pierwsza rzeka w jakiej podglądaliśmy ryby - Rio Uatsi

Pierwsza miejscówka gdzie było mało par z młodymi i miejsce "pod korzeniem", które  wyglądało trochę jak arena walki pomiędzy kanna a bussingi Wink

Potem inny fragment rzeki mało interesujący dla tamtejszych pielęgnic - płaskie piaszczyste dno i brzegi skaliste niczym w Tanganice ale w jednym miejscu przed mostem małe skupisko naniesionych gałęzi i liści i chyba cały przekrój większości gatunków pielęgnic z tej rzeki i ... spokój, każda para zajmowała malutki skrawek i jakoś to funkcjonowało Wink

U mnie te 3m nie dawały nic o czym sobie marzyłem, ryby po prostu zajmowały większy teren a agresję można było zmniejszyć jedynie dodając kolejnych ryby Sad
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Wygląda na to, że i one lepiej funkcjonują w zagęszczeniu. Czytałem, że pary mnożą się w odległościach 60cm od siebie. U mnie zauważyłem, że pomimo miejsca kolejna para wytarła się 20-30 cm od drugie. Jakby nie było drugiego końca akwarium. Pozostaje mi sprawdzić zatem jak będą żyły w grupie.
Co do trzymania w grupie na yt jest koleś co trzyma tak wszystkie Thorichthys. Może faktycznie to jest sposób.
U mnie przy mieczykach też nie uchowało się nic z młodych, teraz mam je z P. salvadoris i narybek utrzymuje się jeden i drugi.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Kilka zdjęć po podmiance

   

   

   

   
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

[-] Post Zimna Zośka otrzymał 5 Lubię to od:
  • macioch, michal_kov, piotrK, schmeichel, wet-aqua
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Sory, że nie przeczytałem całego wątku A pewnie było gdzieś mówione.... samice jak
u innych centralsów poznajemy po plamach na płetwie grzbietowej?

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Tak, poza tym w większości przypadków są mniejsze. Jedyny problem to taki, że zdominowane samice mogą nie mieć plamki zbyt wyraźnej.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
[-] Post piotrK otrzymał 1 polubień od:
  • Goran
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości