• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Narybek skalara

#1
Doczekałem się małych skalarów, I to od sklepowych skalarów. Całe 3 dni pilnowały iskry po raz pierwszy i dzisiaj się wykluły małe
Mam pytanie muszę je jakoś dokarmianie czy znajdą dla siebie jedzenie w ogólnym?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Musisz dokarmiać. Najlepiej artemią żywą, bo martwa się nie zainteresują. Albo nicieniem mikro ale tylko na początku potem tylko artemia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Byłem dzisiaj w zoologu I kupiłem Hikari first bites, sprzedawca (akwarystyka z wielo letnim stażem) powiedział, że da radę na tym odchować młode. Ponoć jeden z jego klientów odchował tak narybek Smile to prawda że trzeba je karmić co 6h? Czy to tylko mit?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Hikari daje rade tez uzywam SmileGeneralnie karmienie im czesciej tym lepiej jak najmniejsze porcje ale takie zeby kazde z malych cos dziabnelo
W tym celu polecam uzyc strzykawki wymieszac z woda z akwa pokarm i zaaplikowqc w miejsce gdzie plywaja male

Moje maly akary blekitne szaleja wprost za tabsami dla zbrojnikow z Nature Fooda, zapewnia to czysty dobry jakosciowo pokarm na dluzszy okres czasu choc profilowo odbiega to od tego czym powinno sie je zywic
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
moje na Hikari nawet nie popatrzyły
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Małe skalary nie zjedzą niczego co się nie rusza...
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Początek karmienia narybku skalarów to dość krytyczny moment przez ok. pierwsze dwa tygodnie. Radzę karmić wylęgiem artemii , inaczej straty mogą być spore. W pierwszym okresie który przytoczyłem wielu zostawia na noc małe światło i ryby żerują cały czas. Później mają już normalną nocną pauzę pod warunkiem intensywnego karmienia w ciągu dnia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dzięki za rady przydadzą się następnym razem. Rodzice chyba zjedli maluszki :/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości