• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Inkubacja P. multicolor victoriae

#1
Photo 
Witam
Przychodzę wieczorem do domku i co widzę i to x2
W związku z tym mam pytanie ile czasu trwa inkubacja i czy samica opiekuje się przez pewien czas narybkiem po zakończeniu inkubacji, tak jak u niektórych gatunków gębaczy.
Samice z sprawcą całego zamieszania.


Załączone pliki Miniatury
           
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Hej
Z tego co pamiętam inkubują krócej niż inne gatunki z rodzaju Haplochromis. Te maluchy trzymają ikrę około 14 dni. Samica wzorowo opiekuje się maluchami ale zdecydowanie powinna być osobno podczas opieki nad narybkiem
Poniżej mój nowy pupil

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dzięki za informacje. Poczekam jeszcze parę dni, odkopie moja pułapkę na ryby (pozostałość z czasów malawi Smile ) i przeniosę ją do osobnego akwarium. Na ta chwilę tak się zakamuflowały że ciężko je znaleźć w akwarium Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Witam po dłuższej przerwie ( niestety najpierw obowiązki )
Moje inkubujące samice dzisiaj po raz pierwszy wypuściły maluchy na „spacer”. Tak jak Krzysztof pisałeś równo po 14 dniach. Nie sądziłem że samice aż tak bardzo strzegą młodych, w akwarium wraz z nimi pływają dwa ocalałe młode bojowniki i nie mają lekkiego życia.
Jak długo samice powinny pozostać wraz z młodymi ?

A tak na marginesie od wczoraj samica H. Aeneocolor też zaczęła inkubować.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Gratuluję. Ile maluchów ma jedna samica? Opiekują się małymi z tego co pamietam 7-10 dni. Są bardzo opiekuńcze.

Trzymam kciuki za wychowanie całego miotu.
Ale przed Tobą inne bardzo ważne zadanie Wink

Postaraj się odchować też aeneocolory Smile

Napisz po ilu samica puści młode i ile ich będzie
pozdr
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Z H. Aeneocolor już myślałem że nic z tego nie będzie. Mam strasznie narwanego samca , podczas pierwszego tarła z inna samica strasznie ja pacyfikował, biedaczka nawet nie mogła ikry pozbierać.
Ale jak widać trening czyni mistrza.Big Grin

Samice P. multicolor victoriae z tego co zdążyłem policzyć mają po ponad 10 szt. Strasznie są płochliwe i momentalnie zbierają młode – nieziemski widok, a akwarium jest troszkę „zagracone” i ciężko jest je wszystkie policzyć.
Pytanko - samice podczas opieki pobierają pokarm?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Samice nie pobierają pokarmu w trakcie inkubacji tak jak np. Tropheusy. Okres ten jest dość krótki więc świetnie sobie radzą.

Chętnie wezmę 2-3 samice od Ciebie Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości