Odpowiedz 
[330] Ameryka południowa
05-04-2018, 20:19 PM
RE: [330] Ameryka południowa
(05-04-2018 09:50 AM)Loobo napisał(a):  Bardzo fajny zbiornik.
W jaki sposób belka oświetleniowa zamocowana jest do szkła akwarium?

Belka stoi na bocznych szybach , dodatkowo po zewnętrznej stronie dokręciłem ograniczniki które zachodzą na boczne szyby żeby nie spadła .

Mały foto spam 

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-04-2018, 07:52 AM
Fajne, klasyczne SA. Bardzo dobrze się na to patrzy, przyjemne dla oka wyważenie aranżacji... no i skalarki bardzo ładne Smile
Sam będę stawiał z kilka miesięcy ok 600L pod SA i właśnie stadko skalarów (pewnie rio nanay) będzie głównym punktem obsady,a co do aranżu to na pewno będę się na Twoim zbiorniku inspirował Smile
07-04-2018, 15:21 PM
Super sprawa ! przyjemny baniaczek ! Szkodnik jakie przyblizone koszta zrobienia takiej belki? dasz jakies instrukcje? mam belke 4x54w i swiece na 2 tylko, ale chciałbym zrobic sobie cos takiego wlasnie jak Ty masz na naswietlaczach Wink
07-04-2018, 19:05 PM
(07-04-2018 15:21 PM)13wolfgar13 napisał(a):  Super sprawa ! przyjemny baniaczek ! Szkodnik jakie przyblizone koszta zrobienia takiej belki? dasz jakies instrukcje? mam belke 4x54w i swiece na 2 tylko, ale chciałbym zrobic sobie cos takiego wlasnie jak Ty masz na naswietlaczach Wink
Ja mam tylko 2x10 a i tak glony rosną . Ostatnio dla zabawy pod-montowałem 50 cm pasek rgb i zielsko jakoś rosło a glonów zero ... 

Deska kupiona i docięta w obi jakieś 30 zł + 25 zł farba w sprayu 

Kątowniki i śruby 10 zł 

Instrukcja... Tutaj większej filozofii nie ma 2kawałki na boki, jeden na daszek i jeden na front . Do tego ograniczniki żeby nie zjechało to z szyb bocznych :

Da się to zrobić o wiele lepiej ale nie mam weny ani talentu Smile
16-04-2018, 00:23 AM
Żabienice pomimo molestowania przez Skalary ładnie się przyjęły . 
Pierwszy raz dałem kulki torfowe i jest gitara 

Żagle robią drugie podejście do tarła i tym razem ikra trzyma się już dwie noce więc może coś się wykluje . 

Ogólnie wszystko ładnie pięknie tylko coś podbija mi ph do 7.0 ... Leje około 40 litrów ro i 10 kranowitu co tydzień . Powinno w końcu spaść czy spróbować wywalić kamienie ?
16-04-2018, 00:57 AM
Po co robisz domieszkę kranu? Jak masz twardą wodę to przy takiej domieszce kranu już nie dasz rady zbić pH.

"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
16-04-2018, 12:24 PM
NA początku jak zalałem akwarium ph wyszło około 6.6 . Myślałem , że się utrzyma ...

Kran dolewam bo nie mineralizuje RO a zależy mi na utrzymaniu zieleniny.
16-04-2018, 16:16 PM
To zielsko co trzymasz się doskonale uprawia w pH 5.0 i czystym RO Wink.

"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
16-04-2018, 21:01 PM
Poza tym, jak lejesz RO i kran, to nawet jak jakieś garbniki wyjdą z korzeni, to będzie pH powyżej 7. Zaopatrzyłeś się w armatę torfową?
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe