• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pielęgniczki żółte/Borella.

#1
Witam.
  Jestem na forum nowy, więc jeśli to temat w złym dziale to z góry przepraszam.

  Jako, że mam wolne akwarium 80x40x40, chciałem je przeznaczyć dla pielęgniczek żółtych. (pozostałem dwa akwa to "neonarium 80x35x35 oraz "gupikarium" 60x30x30).

Planuje wystrój w sposób następujący: piaszczyste podłoże, łupiny kokosa, dwie lub trzy okazałe żabienice zasadzone w odwróconych kokosach wypełnionych żwirem. Pistie jako rośliny pływające i ewentualnie rogatka.

Do obsady oprócz pielęgniczek planuję dodać żałobniczki, oraz ewentualnie zwinniki ogonopręgie. Po 6 szt każdego z gatunku, ale zastanawiam się nad tym czy nie zostawić tylko większego stadka żałobniczek.

I w związku zakładaniem akwarium, mam kilka pytań:
1. Czytałem że pielęgniczki żółte lubią groty skalne, czy dodać im jakieś dwie, lub 3 małe groty skalne (w akwarium już będą łupiny kokosa)?
2. Ile par pielęgniczek może być w tym akwarium? Myślałem na dwa sposoby, albo jedną parkę, problem w tym, że małe szanse na to że od od razu kupię dobraną parę, lub 6 sztuk czyli 3 parki, po to by mogły się spokojnie dobrać.
3. I pytanie ostatnie, czy są jakieś małe pielęgniczki, które lubią przekopywać piaszczyste dno? Tak, zależy mi na tym aby ryby same sobie robiły wystrój akwarium Smile. Odpadają muszlowce, chodzi mi o małe gatunki południowoamerykańskich pielęgniczek.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości