• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada i skałki

#1
Witajcie.Postanowiłem uruchomić drugi baniak.Wymiary to 120x60x60.I tym razem pójdę w Tanganikę. Tylko pytań mam kilka.Jakie skałki?Coś ładnego bym chciał, a te wapienie to jakieś takie bezpłciowe dla mnie.Dwa-chcę mieć wodę na bazie RO+sole zatwardzające i coś do podnoszenia ph-jest tego trochę w sklepach akwarystycznych- co wy na to?Piach mam po poprzedniej obsadzie.kubeł+wewnetrzny z gąbką wystarczą do filtracji?Chcę też parę roślin-valisneria i może jakieś anubiasy albo coś z kryptokoryn?No i teraz jaka obsada?Podobaja mi się księzniczki i cyprichromisy ale czy można je połaczyć?i chodzi mi o barwne rybki.
Dziękuje za rady
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ciekawe i tanie skały to łupany czarny serpentynit, ew szarogłaz. Niektórzy też wkładają gnejs, ale te mi się nie podobają.

Zabawa z RO jest konieczna, czy to Twoje widzi mi się?


Łączenie księżniczek z cyprichromisami jak najbardziej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
RO to taki mój pomysł.A co z roślinkami?dadzą radę?Czy można coś dołożyć do księżniczek?One tak łatwo się rozmnażają?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Bardzo łatwo się rozmnażają. Możesz dołożyć jakieś inne pielęgnice z tanganiki w okolice dna, szczelinowce czy naskalniki.

Jeśli wodę w kranie masz twardą i pH powyżej 7,5 to odpuść sobie RO i sole.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Wodę mam miękka i pH 6.8 po ostatnich pomiarach
Skał dużo powinno być czy tylko takie gruzowisko?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ilość skał i wystrój zależy od obsady.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
A jak z filtracja? Jak wydajna powinna być? Ten typ ryb to rudaski czy raczej mniej kupali wala? To co mam wystarczy?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Zbiornik 120 cm długości jest zbyt mały dla Cyprichromis. Możesz mieć w nim paracyprichromisy, ale pamiętaj, że to ryby skalne i jak dla mnie księżniczki mogą im bardzo uprzykrzyć życie. 

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
to co można dać w toń?widziałem kiedyś tęczanki w toni.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Lamprichthys wymaga dużych zbiorników. Możesz dodać Paracyprichromis, ale jak pisałam jest to gatunek skalny więc nie wiem jak będa wyglądały relacje z księżniczkami.

Jak dla mnie w takim zbiorniku powinny być tylko ksieżniczki, one zajmą wszystkie strefy. Ogladnij filmy z natury, to ryby tworzące ogromne kolonie i są bardzo ekspansywne i agresywne.

Zamień ksieżniczki na Neolamprologus cylindricus lub N. buescheri, wtedy na pewno nie będą kolidowały z Paracyprichromis.

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości