• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Gymnogeophagus balzanii

#21
Wiesz, że gymnosy to są ryby z subtropików? Czytałeś o tym, że musisz je zimować? Cały rok w 26 stopniach je ostro zniszczy Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
no wiem i trochę mnie to martwi ale trzeba nad tym pomyśleć narazie maja 26 bo jak je brałem od kolesia to tyle miał w akwarium a ja muszę to jakoś ogarnąć może jakiś sugestie podpowiedzi ??

bardzo mało jest na ten temat w necie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
A co chcesz wiedzieć? 2-3 miesiące w roku powinny mieć chłodniejszą wodę, powiedzmy te 20 lub mniej stopni. Grzałkę przy tych rybach możesz wyjąć na cały rok.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Aha czyli grzać nie trzeba to już plus Smile a jaka temperaturę utrzymywać najlepiej ?? czy coś wiecej musze wiedzieć bo nie chce popełnić błędu jak będę je wkładał do docelowego zbiornika.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
ozim87 ty tak na serio z tymi pytaniami?
http://www.seriouslyfish.com/species/gym...-balzanii/
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
wole się dopytać niż popełnić jakaś gafę to jest tańsze i lepsze niż odwalić babola
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Ty już popełniłeś babola, kupując ryby o których nic nie wiesz.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
I tak je sprzeda za chwilę. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
(13-03-2018, 21:02 PM)Zimna Zośka napisał(a): Ty już popełniłeś babola, kupując ryby o których nic nie wiesz.
Nie popełniłem bo już coś tam mniej więcej wiedziałem, ale chyba po to jest takie forum żeby dowiedzieć się więcej, czyż nie tak? Bo jak nie to spadam stąd i koniec. Chyba trzeba sobie pomagać. A poza tym, to na razie są w zbiorniku kwarantannowym i będę im szykował docelowy, więc mam okazje dowiedzieć się jak najwięcej i zrobić tak żeby było dobrze. Dlatego się o to pytam, a jak ci nie pasuje to nie musisz mi odpisywać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Spokojnie. Trzymaj je w temperaturze pokojowej ( nie wiem jakie to są zakresy w Twoim mieszkaniu). Zimowanie to nie jakaś straszna sprawa , nie posiada również rygorystycznych zakresów ponieważ ryby mogły od dłuższego czasu być utrzymywane w wyższych temperaturach przez cały rok. Zrób tak jak napisał Piotr , czyli nie używaj grzałki. Pory roku same to wyregulują, zadbaj tylko o to aby w okresie zimowym w wyniku ogrzewania mieszkania /domu nie doszło do wzrostu temperatury o np. 4-5 C . Gatunek ten w Polsce jest najczęściej utrzymywany w dość wysokich temperaturach co powoduje szybsze dojrzewanie i przyspieszenie procesów starzenia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości