• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Geophagus sp. Tapajos Orange Head

#31
No mam nadzieję że będzie im dobrze u mnie. Zbiornik chyba małym nie jest bo ma 200 x 50 cm więc... z 9 maluchów zostawię max 2 pary.
Karmione będą pokarmami suchymi pełnowartościowymi jak pisze producent, dodatkowo serca drobiowe z czosnkiem, witaminą E, A, B1, B2, B5, B6, B12, kwasem foliowym i biotyną (na mocne łuski).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Zmień ten pokarm na bardziej jakościowy A nie jakieś mięso Sad jest na rynku kilka dobrych pokarmów vitalis czy naturefood do tego spirulina że sklepu że zdrową żywnością i Artemia Dekapsulowana Smile
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Moje rybcie w nosie mają suche pokarmy- wolą świeże mięso Rotfl
Swoją drogą nie sądziłem że 4-o centymetrowe maluchy tak szybko zapolują w nowym otoczeniu.

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
No ziemiojady potrafią zaskoczyć, są niezłymi oportunistami jeżeli chodzi o rybie mięsko. Połknięcie małego zbrojnika to też niebezpieczeństwo dla ziemiojada - dał mu radę?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Ja za każdym razem mam problem ze suchym kombinuje jak się da glodze, mieszam z mrozonkami itp zabiegi Big Grin
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
U mnie dużego kirysa sterby ok 5 cm potrafił schować do pyska - dalej już nie poszedł i była akcja/operacja. 
Ze stratą kirysa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
10 cm Geophagus zapolował na 6 cm Loricarie. Niestety mimo mojej interwencji ziemiojad padł po 2 dniach. Pewnie dlatego, że sytuacja miała miejsce ,jak byłem w pracy. Pewnie jak by reakcja była natychmiastowa , to by przeżył. Loricarie mają dosyć specyficzną budowę, co utrudniało całą operację. Żyły sobie w pełnej ,,symbiozie,,Przyszedł pewien dzień i zaczęły się polowania.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
PiotrK , dał radę - drugi w tym samym czasie też- teraz polują na małe zbrojniki, małpiszony jedne ... :-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
No to patrząc na doświadczenia sympatycznego pilnuj ich Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości