• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Gymnogeophagus balzanii

#51
Szukam chetnego na przygarniecie moich Balzani
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#52
Cześć.

Dziw, że nasze forum nie miało wcześniej założonego watku o tych rybach. Wszak są tu osoby, które własnoręcznie je odławiały. Liczę też na to, że się trochę tu udzielą, ja dopiero zaczynam z nimi i każdą informacje chętnie przeczytam.

Gymnogeophagus balzanii występuje w Argentynie, Brazylii i Urugwaju. Zapewne od miejsca występowania zależy też zakres temperaturowy tych ryb. Nie bedę go tu wpisywał, bo w internecie znalazłem dużo różnic. Tutaj też użytkowncy mający te ryby mogli by sie podzielić doświadczeniami. Ja w tej chwili mam temp 22 stopnie.

Moje ryby pochodzą z niemieckiej hodowli, a przynajmniej tak były oznaczone na liście ryb. Mam pięć sztuk, które pływaja na tę chwile w akwarium 300 litrów wraz z innymi Gymnogeophagus. Jest to akwarium kwarantanne, a po kwarantannie trafią do akwarium 600l.

Jako, że przygodę z nimi dopiero zaczynam, nie mam jeszcze zbyt wiele do powiedzenia. Mam nadzieje, że to się zmnieni. 

Oto i one całe 5 cm ryby

   

   

   

   
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#53
To pierwsze ziemiojady, o których kiedykolwiek przeczytałem, w jednym z pierwszych numerów Naszego Akwarium Smile Nadal mi się podobają. Czy dobrze widzę, że już można rozróżnić płeć?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#54
(06-01-2021, 18:32 PM)piotrK napisał(a): To pierwsze ziemiojady, o których kiedykolwiek przeczytałem, w jednym z pierwszych numerów Naszego Akwarium Smile Nadal mi się podobają. Czy dobrze widzę, że już można rozróżnić płeć?

Tak mi się też wydaje, że na drugim i czwartym zdjęciu samiec Smile
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#55
Super ryby, chyba najładniejsze z Gymnogeophagusów.
Będę śledził jak rosną, samce mają super te guzy.
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#56
Jak zabierałem Gymnogeophagus z ogrodu to woda miała 9*C i niestety to już spowodowało, że straciłem dwa z siedmiu G. balzanii. Reszta gymosów mimo, że praktycznie nie aktywna to bez strat. Właśnie przez balzanii zabrałem ryby z ogrodu...a chciałem je przeciągnąć je do 4*C...
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości