• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [624L] Parachromis motaguensis

#1
Stary zbiornik 405L już mnie trochę męczył i irytował faktem, ze nie zajmuje całego blatu regału.

Miałem go zmieniać już rok temu, gdy robiłem remont w mieszkaniu i przenosiłem regał z jednego pokoju do drugiego, ale jakoś tak... nie było czasu Smile

Ostatnio jednak stwierdziłem, że warto by było zmienić zbiornik na większy by dać lepsze warunki swoim rybom i stworzyć sobie możliwości na kiedyś gdybym chciał zmienić obsadę.

Wybór był prosty - zbiornik o podstawie 160x60 (większego nie wcisnąłbym) i jedyne co miałem do wyboru, to jego wysokość.

Zawsze chciałem mieć jakiś wyższy zbiornik, więc walnąłem od razu 65cm (a nóż zachce mi się jakiegoś skalara Big Grin ) 

Zrobiłbym wyższy, ale niestety zbiornik stoi dość wysoko (ok. 110cm od ziemi) i ciężko byłoby cokolwiek w nim ogarniać; A już teraz miałem problem z układaniem kamieni i zakopaniem roślin Big Grin 


Aby postawić ten zbiornik potrzebowałem pomocy 3 kolegów (w sumie 4 chłopa), bo jednak wysokość regału stworzyła nielada problem. Na szczęście mam już to za sobą- nigdy więcej wysokich regałów Big Grin.


Akwarium: 

160x60x65cm 12mm FLOAT 

Filtracja:

Circulator 1500 z gęstą gąbką 
Circulator 1000 z rzadszą gąbką 

Oświetlenie:

3x 3W LED SMD GU10 6000K
1x 36W 6500K T8 

Podłoże:


Piasek (ok. 90kg)
Żwirek (5kg)

Obsada:

1+1 Parachromis motaguensis
1x Ancistrus sp.


Flora:

Cryptocoryne aponogetifolia



Zdaje sobie sprawę, że zbiornik nie robi wrażenia, ale ciężko zrobić przy takich proporcjach zbiornika fajną aranżacje, a tym bardziej to uchwycić na zdjęciu. Jedno zdjęcie pokazuje zbiornik, a pod nim standard 375L aby pokazać różnice w rozmiarze tychże zbiorników.

W planach mam dorzucenie Cryptocoryny i wrzucenie jakiegoś zbrojnika- czołga, jako chłopca do przeganiania, a potem niech sobie to żyje.

Zbiornik jest wysoko, jest wysoki- automatycznie zniechęca to do jakichkolwiek zmian, ale gdybym miał zrobić kiedyś w tym zbiorniku inną obsadę, to na pewno poszedłbym w kierunku SA, Akar i dużej ilości roślin. 

Na razie cieszę się, że moje ryby mają więcej wody...


PS. Tak, regał nadal nie skończony Big Grin. Rok czasu stał nieobudowany, a przez ostatnich parę dni obudowałem i okleiłem połowę. Drugą połową i detalami zajmę się za jakiś czas Smile


Załączone pliki Miniatury
           
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Fajny regalik Big Grin
W sumie ponad 1000 kg tam jest do dzwigniecia...jak to znosi podłoga i strop ?

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam,Kamil.

[650L] Strefa przejściowa Jeziora Malawi...
[160L] Szybko płynące wody Azji...
[160L] Mała rafa...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Daj spokój, 5h myślałem czy to zalewać, ale po konsultacją z chyba 10tką akwarystów w końcu się odważyłem. Kontroluje codziennie poziomicą i wygląda na to, że wszystko jest ok.

Jeszcze nie wpadłem do piwnicy Big Grin
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Jak ryby odnajdują się w nowym akwarium? Jest jakaś różnica w zachowaniu ?
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Na razie stres ale w zasadzie nie oczekuje zmian względem zachowań w poprzednim zbiorniku.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
No to przy tej wysokości ten baniak musi robić niezłe wrażenie w pokoju Big Grin Jak na tą wysokość to wystrój wygląda bardzo w porządku.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Taki Baniak to i z boku się przyjemnie ogląda
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Fajne te rybki ... Podoba mi się ta mania dodawania każdego centymetra w wymiarach naszych akwariów. Każdy cm na szerokości to przecież x wys x dł i mamy paredziesiąt dodatkowych litrów ..Smile
Tak trzymać ..Smile
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Trochę zmian nastąpiło o czym pisałem w temacie Parachromis. 

Dziś jednak podczas porządków z dolnym szkłem pozwoliłem sobie sprawdzić czy korzeń już samoczynnie tonie,ogarnąłem filtry i zmieniłem oświetlenie na te z tanganiki (2x 10w Led naswietlacz) 

Pomalowalem też górna listwe pod kolor mebla by całość wydawała się minimalnie bardziej elegancka Big Grin 

I tak tu se żyjemy.


Załączone pliki Miniatury
       
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Piękny regał i gratuluję decyzji o trzymaniu samej parki w takim zbiorniku.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości