• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Plan na CA 672L - prośba o opinie

#11
Uprzejmie prosi się o dodawanie zdjęć jako załączniki Okok
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Dokładnie tak.Bryła powinna się "zamknąć.ja bym tu widział jeszcze jeden problem,ta konstrukcja będzie mało stabilna w poziomie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Musisz dołożyć odkosy po tylnej ścianie, bo powierzchnia styku samych profili na łamanie w bok jest bardzo mała

[5120L] Moja Mała Natura ClearWater
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(29-05-2018, 09:55 AM)piotrK napisał(a): Uprzejmie prosi się o dodawanie zdjęć jako załączniki Okok

Ok będę pamiętał nast razem.
Próbowałem wyedytowac tamten post ale coś nie idzie dodać zał. Może dlatego że robię to z telefonu a może dlatego że zdj za duże.

Dobra właśnie dokładam dodatkowe nóżki tuż pod przednimi pionowymi profilami.
Z tym zabezpieczeniem przed złożeniem się stelaża na bok to mnie zaskoczyliście. Wydaje mi się, że większość stelaży które wcześniej widziałem miała tylko profile w poziomie i w pionie a na ukos żadnych, czyli tak jak mój. Postaram się coś wymodzić - chyba dam kątowniki po skosie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Ok, stelaż wzmocniony, szkło też już jest, piach, skały, korzenie są. Dzisiaj już miałem zalewać, ale mam dylemat. Zakupiłem na Alledrogo takie kratki zlewozmywakowe na dno:


.png   kratki.PNG (Rozmiar: 679.53 KB / Pobrań: 19)

Są bardzo miekkie (co jest ok) i strasznie śmierdzą (jak chiński badziewny plastik). Nie bać się, sparzyć je zwyczajnie i wsadzić na dno, czy pojechać do jakiegoś Auchan/Castorama i kupić inne?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Odpuściłem te miękkie kratki. Kupiłem inne.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Nie szalejcie z tym stelażem. Odkosy na bujanie boczne? A co on tam waveboxa będzie miał? Wystarczy płyta meblowa na plecy i temat zalatwiony.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Dobra wbudowałem trochę płyty w plecy i w boki pomiędzy profile. No teraz to już raczej nie ma szans się na żaden bok przechylić.
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Żeby przekonać trochę narzeczoną do akwarium, poszedłem jednak w aranż z roślinami i rybami z SA. Na razie na start wpuściłem kilka gupików i zbrojników, żeby biologia ruszyła. Potem zapewne będą Kakadu, Ramirezy, parka Skalarów i pewnie Rhodostomusy.

Poniżej foto po zalaniu. Pompa i grzałka na razie powieszone luzem.
   

Poniżej filtr w budowie. Do środka mieści się pompa (DCP-5000), grzałka (metalowa 200W z Aliexpress), 2kg ceramiki Bioceramax 1200, trochę bioballi i torf.
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Akwa dojrzało i funkcjonuje nawet nieźle.


ph 6.5 - 6.8
kh 2
gh 14
amoniak 0
no2 0
no3 20

2x Skalar
5x Akara Maroni
6x Piel. Szmaragdowa (młodziutkie)
3x Piel. Ramireza (na razie tylko ikra)
2x Piel. Kakadu (przynajmniej jedno udane tarło)
15x Rhodostomus
pare małych zbrojników

Sorry za brudną szybę Smile dzieciaki mi ją brudzą z zewnątrz non-stop, więc i od środka niezbyt często czyszczę, poza tym filmik trochę na spontanie nagrany, a nie z przeznaczeniem na forum.

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości