• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Plan na CA 672L - prośba o opinie

#21
Bardzo fajnie to wygląda.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Loobo jest klimacik Smile super fajne te bleheri Smile
Co to za kamloty są?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
elegancko Wink toche odmiany od tych burdeli jakie mamy Big Grin rośliny dorosły już do tafli? Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Rośliny tnę co i rusz, bo rosną jak zwariowane. Siedzą w substracie H.E.L.P. i mimo że mają mało światła i generalnie im nie pomagam za bardzo Smile to dają radę.

Kamienie to czarna lawa wulkaniczna z Alledrogo. Jest jej ponad 20kg, więc stopniowo usuwam ceramikę z filtra, żeby bakterie azotowe siedziały głównie właśnie w tej lawie i w piachu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
(10-12-2018, 15:16 PM)Loobo napisał(a): Kamienie to czarna lawa wulkaniczna z Alledrogo. Jest jej ponad 20kg, więc stopniowo usuwam ceramikę z filtra, żeby bakterie azotowe siedziały głównie właśnie w tej lawie i w piachu.

Ładnie, ale tak zapytam, czy ta lawa czasami nie podnosi pH?
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Raczej nie podnosi.
Przed tym jak zacząłem delikatnie zakwaszać Aquacidem, z testów wychodziła mi kranówka 7.6 , a w zbiorniku 7.5 - 7.6 .
Teraz co podmiankę (podmianki szczerze przyznam robię co około 3 tygodnie jakieś 15%) dolewam jakieś 15ml Aquacidu i mam ph 6.5 - 6.8 .
Niebawem przestanę już stosować Aquacid, albo znacznie zminimalizuję, bo filtr RO jest w drodze.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Lawa może podnosić twardości i pH, wszystko zależy jaka to lawa.... Big Grin Bo są o różnym składzie chemicznym.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Z ciekawości - mógłbyś pokazać jak filtr jest zamontowany w akwarium?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Nagrałem już filmik nawet, tylko muszę go jakoś opisać i wrzucę na YT niebawem.

Generalnie są dwa punkty mocowania:
1. od góry trzyma się wzmocnienia bocznego szyby (żeby nie tonął i nie osuwał się w dół gdy woda odparowuje z akwa).
2. magnesy ferrytowe trzymają go przyciśniętego do szyby, żeby nie odpływał od tylnej szyby. Magnesy zwykłe z allegro. Jak są duże (u mnie są to magnesy 75x50x20mm), to wystarcza po jednym ze środka akwa i z zewnątrz, żeby filtr nie pływał).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości