• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Moje pierwsze BW - Brasil

#51
(22-03-2019, 19:52 PM)mattija2 napisał(a): To jak widać zależnie od gatunku, u mnie padały.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Po przekwitnięciu pędy należy zanurzyć, wtedy pod wodą rozwiną się nowe rośliny Wink
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#52
(22-03-2019, 20:34 PM)dzikakuna napisał(a):
(22-03-2019, 19:52 PM)mattija2 napisał(a): To jak widać zależnie od gatunku, u mnie padały.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Po przekwitnięciu pędy należy zanurzyć, wtedy pod wodą rozwiną się nowe rośliny Wink
Potwierdzam, najlepszy sposób na rozmnażanie żabienic. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#53
Dawno nic nie pisałem, także mała aktualizacja.
Coś mi wybiło połowę neonów. Myślałem, że to azotyny, ale chyba mam trefne testy, bowiem w każdej wodzie (nieważne czy RO, kran czy z Orlenu) pokazuje mi tyle samo. Także nie wiem co je wybiło, ale odkąd zmniejszyłem pH do 5 - 5,5 to jest ok (wcześniej było 6), tzn od trzech tygodni zero zgonów. Całe szczęście Elizki nie padły. Co ciekawe (albo normalne), ale po obniżeniu tego pH częściej widać Elizki jak pływają. Wcześniej były ciągle pochowane. Także teraz mam za zadanie utrzymywać to pH na tym poziomie. A no i czekam na dostawę nowych neonów od mpaw.

   
   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#54
Nie ma tam żadnych ryb oprócz neonów?
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#55
Z ostatniego opisu i ze zdjęć (ostatnia fotka) wynika,że są tam jeszcze elizki:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#56
Wink 
Tak, jest harem Elizek

A oto one Haha

   
   
   
   
   
   

Lepszych zdjęć nie mam. Te są robione smartem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#57
Sporo czasy minęło. Coś mi w akwa "się stało" i Elizki odeszły do krainy wiecznych łowów. Neony dały radę.
Gdzieś od dwóch tygodni w akwa zagościł harem Agassizii. Oczywiście FW od kolegi mpaw.

Samiec
   
   

Samiczki
   
   

Akwa w całej okazałości
   

Porównując te rybki z Elizkami, to samiec Agassizii jest dużo śmielszy od samca Elizabethae i pływa po całym akwa. Tamten wolał się trzymać zaciemnionych miejsc. Wizualnie też jest ładniejszy. mam nadzieję, że trochę pożyją u mnie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#58
Ładne A. sp. "Tefe". Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#59
Można prosić o aktualizację tematu?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#60
Cześć,

Akwarium żyje. W sumie w wyglądzie nic się nie zmieniło. Zastanawiam się tylko czy wywalić dużą żabienicę i prawą stronę zapełnić nurzańcem i jakiś jeszcze korzeniem. Może je wtedy rozjaśnię. A no i nie trzymam już ryb w czystym RO. Aktualne parametry to: pH 7, gH 7, kH 4 i 26 stopniC.
   

Niestety samiec odszedł do krainy wiecznych łowów. Zostały tylko dwie samiczki WF i około 8 młodych F1, które widać na fotkach. Wielkość od 1 do 4 cm. Czy to są same samiczki? No i stado neonów.
   
   
   
   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości