• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Moje pierwsze BW - Brasil

#41
To światło to tak na zdjęciu wygląda. Niestety zdjęcia są robione piwnicą Sad
Bartek, co masz na myśli pisząc "tylko to neony"? Że to takie pospolite ryby? Czy, że przy nich się nic nie uchowa?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Marcin jedno i drugie , osobiście nie lubie neonów czerwonych ale nie bierz tego do siebie , wogóle kąsacze i narybek to problem
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Mnie się neony podobają. Może nie są jakieś extra, ale mam jakiś sentyment do nich. Miałem Je w swoim HT i jak chciałem zrobić im dom to stwierdziłem, że spróbuję odwzorować Rio Negro. A że w rzece te je pływają również Elizki, to zdecydowałem się na nie. I zmieniłem swój punkt widzenia i to Elizki stały się główną rybą, a neony są dodatkiem.
Takę jutro dokupię ich i poszukam samiczki WF Elizki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Marcin i tu masz duzego plusa u mnie Smile dzialaj bo weszleś na dobra strone akwarystyki .
Nie każdemu musi się ta sama ryba podobać , mi one poprostu obrzydły jak jeszcze zakladałem HT , każda obsada zawierała neony Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Cześć,

Po trzech miesiącach po zmianie aranżu wyjąłem korzeni, które obciążały docelowe. Akwa wygląda dużo lepiej Smile Tak przejrzyściej.

Za to tydzień temu zauważyłem, że samiec pilnuje młode, które były już sporo większe od młodych jakie pilnuje przeważnie samica. Także trochę czasu mi zajęło i wyłapałem 10 sztuk, które wylądowały w kotniku z akwa. Parę dni później zostały dwie największe. Także jak podrosną to będą na zbyciu.

Dodatkowo zamówiłem o mpawa drugą samiczkę i 5 neonów czerwonych WF. Także trochę będzie ciaśniej Smile
   
   
   
   
   

Oczywiście można hejtować Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
Te drobne patyki są fajniejsze od tych grubasów z pierwszej odsłony. Dla mnie zmiana na plus.


Edit: fajnie się czytało o odkryciu tej małej 1cm rybki w liściach. Też będę sypał stosy liści ;-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
Ktoś się kiedyś pytał, czy w BW dadzą radę rośnąć Żabienice.
To odpowiadam, że rosną i to wspaniale, co widać na zdjęciach mojego akwa.
   
A teraz nawet kwitną Big Grin
   
   

I to pod pokrywą. Niestety to co wyrosło spotkało się ze świetlówką i się upaliło, ale i tak jest sporo zalążków kwiatowych. I teraz pytanie do znawców. Czy po zakwitnięciu te pędy co wyszły to obumierają? Czy trzeba coś z tym zrobić?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
Jak przekwitną to obumrą. Możesz zostawić a możesz wywalić:-P

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
Nic nie obumiera. Na tych pędach po przekwitnięciu powstaną nowe rośliny. Odcinaj sadzonki od rośliny macierzystej dopiero gdy będą miały min po 5 liści.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
To jak widać zależnie od gatunku, u mnie padały.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości