• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Moje pierwsze BW - Brasil

#21
Akwa wygląd tak:
   

Gh i Kh - 1
pH - 5,75
temp - 26C

Żabienica się rozrasta, jakby to było HT! A niby w tak miękkiej i kwaśnej wodzie to nawet żabienice słabo rosną. A u mnie rośnie jak szalona!

Odchowywanie narybku idzie słabiutko Sad Wiem, że to pewnie przez neony, które pewnie skutecznie je zjadają. Ale jakoś nie mam serca, aby je wyłapać. Też mnie się podobają. Poza tym jakoś słabo widzę wyłapywanie ich, czy nawet podrośniętego narybku z tego zagraconego akwa. Przecież tak jest tona kryjówek.

Ale mi się podoba takie akwa i na razie tak zostanie Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Cześć,

Minęły kolejne dwa miesiące i w akwa zrobiło się ciemniej przez... Żabienice. Normalnie rosną jak na drożdżach. Zasłaniają około 80% tali wody. W następny weekend planuję ją przyciąć poprzez odcięcie liści przy samym piasku. Tylko się zastanawiam, czy to nie spowoduje, że będzie chciała rosnąc jeszcze szybciej. Jak myślicie?
W rybach bez zmian. Neony skutecznie pilnują, aby pielęgnice się nie rozmnożyły, mimo, że te co chwila pilnują młodych.
Co do parametrów wody to nic się nie zmieniło prze te dwa miesiące.

   

   

   

Fotki robione komórką. W pierwszych dwóch zdjęciach bawiłem się ustawieniami aparatu i chciałem oddać jak najbardziej prawidłowe kolory. Trzecie to robione w auto i aparat je strasznie rozjaśnił.

Ten wąski korzonek, to kawałek korzenia, który w sobotę przestał się suszyć na dworze i go odłożyłem aby czekał na swoją kolej. Wrzuciłem go dzisiaj i jestem ciekaw po jakim czasie utonie.

Aktualnie jako oświetlenie robi Philip 965. Zastanawiam się czy nie zmienić na coś 2700K. Może będzie ciekawiej/ładniej/naturalniej?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(09-09-2018, 21:31 PM)skrzatekMK napisał(a): Cześć,

Minęły kolejne dwa miesiące i w akwa zrobiło się ciemniej przez... Żabienice. Normalnie rosną jak na drożdżach. Zasłaniają około 80% tali wody. W następny weekend planuję ją przyciąć poprzez odcięcie liści przy samym piasku. Tylko się zastanawiam, czy to nie spowoduje, że będzie chciała rosnąc jeszcze szybciej. Jak myślicie?

Przycinaj, będzie rosła tak samo szybko jak do tej pory. Rotfl
Nie przycinaj tylko przy samym korzeniu żeby go nie uszkodzić.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Cześć,


Żabienice przycięte i zrobiło się jaśniej. Teraz już trochę odrosły (strasznie szybko rosną). Wymyśliłem sobie patent aby zmniejszyć ilość światła nie zmieniając świetlówki. Jak go zastosuję to wrzucę fotki co wyszło. A póki co akwa wygląda tak:

   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Żabienice świetnie się komponują z tymi konarami. Teraz nie widać, że drewno jest tak poucinane. Fajnie wyszło.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Jak dla mnie było za jasno w akwa i zastosowałem pewną modyfikację, bez zmiany oświetlenia.
Przed modyfikacją:
   

Po modyfikacji:
   

A modyfikacją jest założenie odbłyśnika, tylko, że pod świetlówką. Odbłyśnik został podziurawiony wiertłem 3mm.
   
Dziś dołożyłem jeszcze parę dziurek wiertłem 6mm.

A przy okazji fotka, jak moja psiuna ogląda akwa
   
Praktycznie zawsze jak siadam przed akwa, aby je obserwować, to psiuna przychodzi i muszę ją brać na kolana i razem sobie oglądamy Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Powiem ze testowalem owijanie swietlowek folia aluminiowa zeby zmniejszyc ilosc swiatla, ale nie montowalem nigdy odblysnika w celu ograniczenia swiatla, a wrecz przeciwnie Smile swietny patent Big Grin 
Pies akwarysta tez zasluguje na lajka Wink
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
(30-10-2018, 22:56 PM)Qbek napisał(a): Powiem ze testowalem owijanie swietlowek folia aluminiowa zeby zmniejszyc ilosc swiatla, ale nie montowalem nigdy odblysnika w celu ograniczenia swiatla, a wrecz przeciwnie Smile swietny patent Big Grin 
Pies akwarysta tez zasluguje na lajka Wink

I jak się sprawdzała ta folia?

No a z tym odbłyśnikiem, to wymyśliłem to jak grzebiąc w piwnicy przełożyłem zawinięty odbłyśnij i jak go położyłem na zapasowej świetlówce.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
A może folia przyciemniająca?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
A więcej garbników? Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości