• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Moje pierwsze BW - Brasil

#31
Więcej garbników a i owszem. Tylko, że garbniki przy większej ilości światła się wytrącają. Ja u siebie coś takiego zauważam, że jak wrzucę większą ilość liści i szyszek, to na drugi dzień na tafli robi się kożuch. Dlatego m in chcę trochę zmniejszyć ilość światła aby mieć więcej garbników.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
To jak w czarnej herbacie. Tak jest po prostu, jak się da dużo, to norma, ale to nie rozkładające się pod wpływem światła garbniki...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Z foli aluminiowej nie bylem zadowolony... bo poprostu nie wygladalo to fajnie. Poza tym nie wiem czy alu w wysokiej temperaturze sie nie utlenia lub nie reaguje jakos wiec pomysl zostal porzucony. Mysle ze z tym odwroconym odblysnikiem z dziurami mozna uzyskac lepszy efekt refleksow swiatla padajacego na tafle wody
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
(01-11-2018, 17:35 PM)Qbek napisał(a): Z foli aluminiowej nie bylem zadowolony... bo poprostu nie wygladalo to fajnie. Poza tym nie wiem czy alu w wysokiej temperaturze sie nie utlenia lub nie reaguje jakos wiec pomysl zostal porzucony. Mysle ze z tym odwroconym odblysnikiem z dziurami mozna uzyskac lepszy efekt refleksow swiatla padajacego na tafle wody

Folia aluminiowa już jest pokryta cienką warstwą pasywacyjną tlenku glinu. Podniesienie temperatury do kilkudziesięciu stopni to dla takiej folii bez różnicy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Trochę za ciemno jednak jest w akwa po zastosowaniu mojego patentu. Niestety fotka nie oddaje prawdziwych barw jakie są w akwa. Tym bardziej, że robione smart-em. I albo wychodzą za ciemne, albo bardzo czerwone lub bardzo rozjaśnione. Ale ta jest najbardziej zbliżona:

   

No ale aby trochę jednak rozjaśnić w akwa zastosowałem inny nowy patent, też z zastosowaniem odbłyśnika. I tu jego fotka:

   

Teraz w akwa jest jaśniej. Może wieczorem zrobię fotkę jak to wygląda teraz.
Podjąłem decyzję, że jednak w ramach testów zamienię barwę świetlówki z 6500 na 2700. Zobaczę wtedy jak będzie się prezentować akwa.

Trochę za ciemno jednak jest w akwa po zastosowaniu mojego patentu. Niestety fotka nie oddaje prawdziwych barw jakie są w akwa. Tym bardziej, że robione smart-em. I albo wychodzą za ciemne, albo bardzo czerwone lub bardzo rozjaśnione. Ale ta jest najbardziej zbliżona:

   

No ale aby trochę jednak rozjaśnić w akwa zastosowałem inny nowy patent, też z zastosowaniem odbłyśnika. I tu jego fotka:

   

Teraz w akwa jest jaśniej. Może wieczorem zrobię fotkę jak to wygląda teraz.
Podjąłem decyzję, że jednak w ramach testów zamienię barwę świetlówki z 6500 na 2700. Zobaczę wtedy jak będzie się prezentować akwa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Do teraźniejszego patentu wyciąć większy otwór i zastosować rególowaną przysłonę , wtedy dostosujesz ilość światła która Ciebie zadowoli Mysl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Świetlówka wymieniona na Osram 827. Akwa wygląda inaczej, to fakt. Ale nie to jest dziś najważniejsze.

Mianowicie siedząc i oglądając zauważyłem wśród liści małą pielęgniczkę. A tak z minimum 1cm ma. Może w tej kupie liści jest drugie życie?

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Młoda pielęgniczka rośnie Smile
   
Jak ją obserwuję to raczej wygląda na samiczkę. Ale pewnie się okaże za jakiś czas jak urośnie. Niestety więcej nie znalazłem.

Wczoraj się trochę pobawiłem oświetleniem i wyszło mi takie coś.

Poniższe zdjęcie jest pierwowzorem, tzn tak było dotychczas.
   
Najbardziej podoba mi się to i takie będzie po zmianie aranżacji, którą będę robił przy okazji zmiany mebli. Ale to dopiero w styczniu/lutym.
   
Na teraz zostało jak jest na poniższych.
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Akwa przeszło metamorfozę Haha

   
   
   

W końcu się rodzinie bardziej podoba. Mnie zresztą też. A jak wg Was?

W kotniku pływają 3 młode Elizki. Jedna ma 3cm pozostałe dwie max 1,5cm. Niestety płeć ciężko określić. Może ktoś je chce przygarnąć?

W planach mam powiększyć stado Paracheirodon axelrodi do 20szt (aktualnie 12) i dokupić jedną Elizkę WF aby powrócić do 1+2.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Marcin fajne  choc dla mnie troche to swiatlo bije po iczach ale moze to kwestia zdjecia 
P.Axelrodi 20 szt da rade u ciebie spokojnie tylko to neony Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości