• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Moje pierwsze BW - Brasil

#11
Trochę syfku w baniaku masz, więc młode coś tam do jedzenia znajdą. Ale przydałoby się karmić je naupliusami artemi. U samic elizek uwielbiam tą podwójna kropę!

Neony wywal, daj drobnoustki! Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(26-04-2018, 17:25 PM)Ruki napisał(a): Trochę syfku w baniaku masz, więc młode coś tam do jedzenia znajdą. Ale przydałoby się karmić je naupliusami artemi. U samic elizek uwielbiam tą podwójna kropę!

Neony wywal, daj drobnoustki! Smile

Zwiedziłem dziś wszystkie sklepy zoologiczne w swojej wiosce i nigdzie nie ma naupliusów artemi. Także dopiero w niedzielę na łódzkiej giełdzie kupię, bo tam widziałem.
Drobnoustki ładne, ale gdzie je dostać z pewnego źródła. No i żeby z nowymi rybami nie przynieść żadnego choróbska, co by elizki nie padły. A neony póki co zdrowe, bo już mam je długo i nic im nigdy nie było.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Drobnoustki kupisz u ... Mpawa. Wink

Naupliusy artemii wykluwasz sam- musisz kupić cysty(jajka) artemi.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Kwaśno miękko, zielsko rośnie! Tylko barwa wody trochę jaśniejsza, mimo podawanych co tydzień świeżych liści i szyszek.
   

No i młode rosną! Jest ich mniej niż na początku, ale i tak sporo.Haha
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Cześć,

Jeszcze jedna nie skończyła pilnować młodych (których zostało max 10)
   

A już druga zaczęła pilnować młode.
   

A ma ich więcej na początku niż pierwsza samiczka, także może i więcej przeżyje. Tym bardziej, że od tego tygodnia zacząłem karmić wylęgiem artemii.

BTW się zastanawiam. Skoro Elizki tak łatwo się rozmnażają, to dlaczego są tak rzadko spotykane w obiegu? Mała przeżywalność narybku, czy taki brak popytu na te ryby?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Elizki się nie rozmnażają wcale tak łatwo Tongue. Przypasowała im zmiana parametrów jak przyjechały do Ciebie i myślą, że to pora na gody- potem możesz mieć długi okres posuchy.
Do tego kwestia utrzymania odpowiednich parametrów wody i karmienia przy młodych- bo wyhodować kloce to każdy potrafi, ale ładną rybę już nie+kwestie problemów z rozkładem płci Smile. Jak zobaczymy ile dodatkowo za taką wychuchaną parkę F1 możemy sobie zażyczyć pieniędzy, to szybka kalkulacja pokazuje, że nie warto się bawić- chyba, że chcemy mieć grupę młodych dla swojej linii+jakieś sztuki dla znajomych z forum, bo nie zwróci się nawet za karmę i wodę Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Ciekawe co piszesz. Nie mam w tej kwestii doświadczenia, gdyż nigdy nie miałem tarła u ikraków. Czyli uważasz, że nie ma sensu się spuszczać, aby coś z tego narybku spróbować wyhodować? Bo już miałem przekonywać małżonkę, o założeniu hodowli artemii. Mimo tego chyba spróbuję. Może coś się ładnego uzyska. A po ile takie F1 chodzi?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Uważam, że jeżeli sprawi Ci to przyjemność(a to jest niewątpliwie przyjemność patrzeć jak rosną wcale nie takie łatwe w hodowli Apistogramma Smile) to warto odchować młode- dla osiągnięcia i obserwacji. Sam odchowuję ryby za pierwszy razem zawsze, chociaż potem wyklinam na wszystko jak się ich nie mogę pozbyć Big Grin. "Hodowlę", a raczej wylęgarnie, artemii załóż- wszystkie ryby skorzystają, nie tylko narybek Wink.
Postaraj się o to, żeby młode miały jak najlepszą jakość wody(elizy źle reagują już na 15 PPM azotu), karm je dobrym pokarmem i odchowasz pewnie trochę ładnych F1- problemem się staje odchów hurtowej ilości sztuk, w dobrej jakości Wink.

Trudno wycenić F1 apisto, bo w Polsce za tyle ile są często warte nasze wychuchane ryby ich nie sprzedasz Big Grin. Zwykle F1 kosztują około 50% ceny dzikich, ale to nie zasada- wszystko zależy od popytu i podaży, a popytu na rzadkie ryby u nas brak Wink. Hodowlane badziewnej jakości elizy potrafia być wycenione po 50zł, więc tu nie ma zasady.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
No właśnie miałem zamiar spróbować swoich sił, aby coś odhodować. Nie na skalę hurtową. Może się uda parę sztuk uzyskać. To w takim razie z artemią spróbuje, bowiem wydawać tygodniowo 8zł na naupliusy to jednak drogo Confused

O jakość wody raczej się nie martwię. Azoty (no3) na chwilę obecną to mam max 0,5. No2 brak. Haha
No właśnie mnie zastanawia trochę brak popytu na Elizki. Może dlatego, że ludzie jednak wolą kolorowe jasne akwaria? Ale na razie się tym nie martwię. Jak coś to będę pisał w giełdzie, że mam coś na zbyciu Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Odchowuj, odchowuj! Smile Elizki zawsze na propsie i zawsze się jakiś chętny na nie znajdzie. A satysfakcji z odchowania własnym maluchów nigdy dosyć. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości