• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Niecka ~500l

#1
Cześć.
Jestem na etapie planowania obsady dużej niecki 200x50x50 (500l) ew. 180x60x50 (540l) Chodzą mi po głowie następujące gatunki:

Altolamprologus Compressiceps lub Calvus 1+1
Neolamprologus (Altolamprologus?) Fasciatus 1+1
Lamprologus Callipterus 2+4 lub 1+3
Lamprologus Calliurus 1+3
Altolamprologus sp. "Compressiceps Shell" grupa 2+4/6 lub 1+3
Telmatochromis vittatus grupa 4+5
Cyprichromis ?+???

I pytanie odnośnie takich urozmaicaczy jak sumiki muszlowe etc.
Z góry dzięki za opinie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(04-03-2018, 00:02 AM)Triglav napisał(a): Cześć.
Jestem na etapie planowania obsady dużej niecki 200x50x50 (500l) ew. 180x60x50 (540l) Chodzą mi po głowie następujące gatunki:

Altolamprologus Compressiceps lub Calvus 1+1
Neolamprologus (Altolamprologus?) Fasciatus 1+1
Lamprologus Callipterus 2+4 lub 1+3
Lamprologus Calliurus 1+3
Altolamprologus sp. "Compressiceps Shell" grupa 2+4/6 lub 1+3
Telmatochromis vittatus grupa 4+5
Cyprichromis ?+???

I pytanie odnośnie takich urozmaicaczy jak sumiki muszlowe etc.
Z góry dzięki za opinie.

Nie wszystkie ryby, z tych co wymieniles  w nieckach wystepuja. Ja bym do niecki wrzucil callilterusy, vitatusy, altoshelle i koniecznie multiki (wnosza duzo zycia). Na gore mozna dac paracyprichromisy jak bedzie kilka skalek, albo skalne tlo. Jako urozmaicenie mozna dac krabiki muszlowe. Sumiki muszlowe raczej beda malo widoczne. Takiej obsady nie trzeba urozmaicac. Tylko usiasc i obserwowac. Ja mam w mniejszym akwarium nieco okrojana, ale i tak jest na co popatrzec.

Poczytaj o niecce w Magazynie Tanganika.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Z jednej strony zbiornika planuję zrobić wysokie klify i rumowisko skalne przechodzące w nieckę w stosunku ok. 50cm do 150cm. Na pewno będzie któryś z dużych gatunków, bo obsadę którą zaproponowałeś można zrobić w mniejszym zbiorniku (Awokado ma w 350l + Altolamprologus Compressiceps) Co do Alto Compressiceps i Fasciatus to obydwa w nieckach lub obok niecek widziałem, więc to będzie dodatek zgodny z biotopem. Sumiki, które widziałem w Tropheusie zdecydowanie bardziej mi się podobają niż krabiki muszlowe, tylko nie znam nawet nazw tych małych :/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Wszystko mozna zrobic w mniejszym zbiorniku, pytanie tylko po co. W 200 cm dlugosci moglbys trzymac 2 callipterusy. Fasciatusy tak,  a alto to przeciez compressicepsSmile

Inna sprawa jak z dostepnoscia ryb. Do niecki powinny pojsc ryby, ktore w naturze/akwarium w takim ukladzie plywaly. Inaczej nie wiadomo jak to zafunkcjonuje. W tej sytuacji wybor nie jest wielki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(05-03-2018, 00:23 AM)bpiotrow13 napisał(a): Wszystko mozna zrobic w mniejszym zbiorniku, pytanie tylko po co. W 200 cm dlugosci moglbys trzymac 2 callipterusy. Fasciatusy tak,  a alto to przeciez compressicepsSmile

Inna sprawa jak z dostepnoscia ryb. Do niecki powinny pojsc ryby, ktore w naturze/akwarium w takim ukladzie plywaly. Inaczej nie wiadomo jak to zafunkcjonuje. W tej sytuacji wybor nie jest wielki.

Altolamprologus compressiceps widziałem przy nieckach callipterusów, chciałbym zrobić 2 większe gatunki compressiceps i fasciatus w skały i reszta pełna obsada niecki, bo takie filmy z jeziora widziałem. Co do dzikusów to mam Telmatochromisy Wf i raczej chciałbym callipterusy i calliurusy też dzikie. Alto shelle na pewno zostają F1, bo to są większe ryby (5-7 cm), to co mają w Tropheusie to 2,5-3 cm dorosłe. Moje to jakaś inna odmiana, dużo ludzi je ma. Widziałem te ryby na żywo i raczej robiłyby za pokarm. Ale zobaczymy jak to wyjdzie, bo jak wyliczyłem same dzikusy według różnych cenników to mi prawie 5 tysięcy wyszło, więc nie będę przesadzał.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości